All

What are you looking for?

All
Projects
Results
Organizations

Quick search

  • Projects supported by TA ČR
  • Excellent projects
  • Projects with the highest public support
  • Current projects

Smart search

  • That is how I find a specific +word
  • That is how I leave the -word out of the results
  • “That is how I can find the whole phrase”

Advanced Hospital System

The result's identifiers

  • Result code in IS VaVaI

    <a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F25585207%3A_____%2F22%3AN0000001" target="_blank" >RIV/25585207:_____/22:N0000001 - isvavai.cz</a>

  • Result on the web

  • DOI - Digital Object Identifier

Alternative languages

  • Result language

    čeština

  • Original language name

    Advanced Hospital System

  • Original language description

    Cílem projektu bylo vyvinout unikátní automatizovanou softwarovou aplikaci Advanced Hospital System, která umožní zpřesnit diagnostiku a zkvalitnit terapii při co nejnižších skutečných nákladech. Projekt navazoval na dva již realizované projekty příjemce zaměřené na vývoj pokročilých softwarových systémů pro lékaře a nemocnice (Hospital ERP a Hospital CRM, nově NaHERP a NaClin). Příjemce v novém řešení spojil získané zkušenosti a vědomosti z oblasti medicíny a získanou datovou základnu, která obsahovala velmi důležité informace pro výzkum a vývoj v rámci nového projektu. Nový software Advanced Hospital System zapojil umělou inteligenci v podobě pokročilých algoritmů strojového učení a neuronových sítí pro vyhodnocování a práci s daty. Efektivní práce s daty v první řádě pomáhá lékařům s určováním diagnózy. Správné určení diagnózy vede k efektivnějšímu návrhu léčebného postupu, který zajišťuje maximální míru efektivity využitých finančních prostředků na léčbu. Součástí nového řešení je simulační nástroj pro podporu strategického rozhodování ve zdravotnicích zařízeních. Tento nástroj z historicky získaných dat a specifikovaných parametrů vytváří simulační modely, které jsou schopny vyhodnotit důsledky rozhodnutí. Realizací projektu vznikla SW aplikace, která využívá metod umělé inteligence ke zrychlení a zpřesnění diagnostiky i terapie pacientů ve zdravotnických zařízeních, což umožňuje zajistit vyšší bezpečnost pacientů při čerpání nižších nákladů na diagnosticko-terapeutický proces. Zároveň se urychluje digitální transformace poskytovaných zdravotních služeb, která vede k efektivnímu využívání finančních, materiálních i lidských zdrojů.

  • Czech name

    Advanced Hospital System

  • Czech description

Classification

  • Type

    R - Software

  • CEP classification

  • OECD FORD branch

    10201 - Computer sciences, information science, bioinformathics (hardware development to be 2.2, social aspect to be 5.8)

Result continuities

  • Project

    <a href="/en/project/EG17_175%2F0015639" target="_blank" >EG17_175/0015639: Research and development of a new system for an effective treatment management and health costs management - Advanced Hospital System</a><br>

  • Continuities

    P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)

Others

  • Publication year

    2022

  • Confidentiality

    S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů

Data specific for result type

  • Internal product ID

    Advanced Hospital System

  • Technical parameters

    Softwarové řešení Advanced Hospital System pracuje nad SW aplikačními systémy NaHERP a NaClin nicméně lze jej použít i v návaznosti na jiné systémy za předpokladu vytvoření příslušného rozhraní. Tvoří ho moduly: Aplikační software pro pre-processing a přípravu medicínských i ekonomických dat; Aplikační software – systém pro vytváření, správu a využívání znalostních pravidel (znalostní báze); Aplikační software – moduly pro integraci znalostní báze s již vyvinutým systémem NaHERP a/nebo NaClin; Aplikační software – moduly pro simulaci ekonomické efektivnosti zdravotnických zařízení. Uživatelským rozhraním je systém NaClin. Pro využití funkcionality propojení modulů se systémem umělé inteligence (AI) je určena struktura „Medication Request AI Recommendation“. V položce Triger může uživatel/zdravotník na základě svého rozhodnutí určit, zda chce či nechce spustit funkcionalitu virtuálního experta. V případě volby „Ano“ převezme virtuální expert konkrétní hodnoty, vyhodnotí je a obratem vrátí do NaClin výsledné doporučení. Virtuální expert také zároveň posílá doplňující informaci, nakolik si je svým rozhodnutím jistý. V opačném případě uživatel rozhodne podle svého vlastního uvážení bez ohledu na doporučení virtuálního experta. Pro proces vytváření virtuálních modelů v modulech je použit AI expertní systém TOM od společnosti Merlynn Intelligence Technologies. Po procesu trénování virtuálního experta dojde k jeho validaci a expert je uvolněn k praktickému použití a propojen prostřednictvím specifikovaného rozhraní se systémem NaClin a s využitím integrační platformy Microsoft Common Data Model/Services také k NaHERP. SW aplikace zajišťující datovou komunikaci mezi systémy NaClin a virtuálními modely v AI TOM je koncipována tak, aby bylo možno jednoduše modifikovat strukturu na straně NaClin a použít ji s libovolně vytvořeným modelem systému TOM. K tomu slouží konfigurační kód obsažený v datové struktuře NaClin ve formátu JavaScript Object Notation. Aplikační software (moduly pro simulaci ekonomické efektivnosti zdravotnických zařízení) je vytvořen v prostředí Microsoft PowerBI s tabulkovým i grafickým zobrazením. Aplikace čerpá zdrojová data z ERP systému/ů (např. NaHERP). V aplikaci jsou jako výchozí reporty vytvořeny Rozvaha a Výkaz zisků a ztrát. V obou reportech jsou pro simulaci podstatným prvkem posuvníky, pomocí kterých může uživatel nastavovat parametry simulace a na základě nasimulovaných výsledků může provádět svá manažerská rozhodnutí. Součástí simulace je také možnost porovnání výnosnosti jednotlivých oddělení v rámci zdravotnického zařízení. V případě, že by společnost vlastnila více zdravotnických zařízení, je možné simulovat výsledky jednotlivých zařízení mezi sebou a porovnávat jejich dopad na celkové výsledky společnosti. Účet z účetní osnovy, jehož je posuvník vyjádřením, je možné vyměnit za jiný účet, který je pro simulaci potřeba. Stejně je možné změnit i počet posuvníků v reportu.

  • Economical parameters

    Přínosem projektu je posunutí činností příjemce do kategorie s vyšší technologickou úrovní, rozšíření portfolia, upevnění pozice na trhu, zvýšení konkurenceschopnosti či zvýšení zisku a obratu příjemce poskytováním nového řešení. Příjemce předpokládá, že nový produkt bude prodáván zejména formou licencí. Některé samostatné aplikace, které jsou součástí řešení, budou umístěny na elektronickém tržišti a jejich demoverze může pak být zájemcem stažena. Řešení bude prezentováno na firemních webových stránkách a na sociálních sítích. V přípravě jsou krátká demonstrační videa na Youtube. Finálními uživateli vyvinutého produktu jsou zejména zdravotnická zařízení, nemocnice a zdravotní střediska. V roce 2022 se podařilo získat první dva zákazníky (Kardiologie Stříbrný, s.r.o. a The Cure Day Hospital, JAR). U obou probíhá implementace systémů NaHERP + NaClin + AI. Řešení bylo prezentováno v ÚVN Praha, ČR, Mengo Hospital, Uganda, Distribuovaná Klinika s.r.o., ČR, Clinique Bon Pasteur, Life Together Group, Mauritius.

  • Owner IČO

    25585207

  • Owner name

    NAVERTICA a.s.