Tým transferu technologií na Univerzitě Palackého v Olomouci
Cíle projektu
Globálním cílem projektu je podpořit rozvoj lidských zdrojů týmu TT na UP tak, aby tento tým byl důstojným a žádaným partnerem výzkumných týmů UP i potenciálních uživatelů výsledků výzkumu v aplikační sféře. Tím, že je projekt pojat jako celouniverzitní, postupně dojde k přirozené spolupráci všech pracovníků TT napříč UP (pozitivní změnu jsme zaznamenali již při společné přípravě projektu). Na tento globální cíl navazují dílčí cíle projektu: 1. Navázání široké spolupráce pracovníků aktivních v oblasti TT na UP, systematické řízení jejich činností. Výsledkem budou pravidelné koordinační schůzky TT týmu na UP. Budou také doplněny či aktualizovány příslušné směrnice a dokumenty UP v oblasti TT a zpracován jejich výklad v uživatelsky přístupné formě. 2. Rozšíření aktivit TT na další pracoviště a fakulty UP, které se zatím problematice TT nevěnovaly. Výsledkem bude zapojení pracovníků z dalších fakult a výzkumných pracovišť do týmu TT. 3. Systematické vzdělávání a postupná maximální profesionalizace týmu TT. Výsledkem bude vytvoření vzdělávacího plánu, jeho realizace a sdílení znalostí mezi členy týmu TT. 4. Navázání a rozšíření spolupráce a výměna zkušeností s úspěšnými zahraničními CTT. Výsledkem bude nastavená spolupráce s těmito pracovišti, využití jejich kontaktů při technologickém transferu, přístup ke společným projektům. 5. Vzdělávání výzkumných pracovníků, včetně Ph.D. studentů zabývajících se výzkumem, v oblasti TT. Výsledkem budou semináře pro tuto cílovou skupinu.
Klíčová slova
Veřejná podpora
Poskytovatel
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Program
Operační program výzkum, vývoj, vzdělávání
Veřejná soutěž
—
Hlavní účastníci
Univerzita Palackého v Olomouci / Filozofická fakulta
Druh soutěže
OP - Operační program EU
Číslo smlouvy
16_014/0000633-02
Alternativní jazyk
Název projektu anglicky
Technology transfer team at Palacký University in Olomouc
Anotace anglicky
The global objective of the project is to support the human resources development of the TT team to the UP so that this team is a dignified and desirable partner of both the UP and potential research teams of potential research users in the application sphere. By designing the project as a full-time university, all TT staff across the UP gradually will come together (a positive change has already been noted in the joint preparation of the project). The following objectives of the project are linked to this global objective: 1. Establishing a wide cooperation of the staff active in the field of TT to UP, systematic management of their activities. The result will be regular TT team coordination meetings at UP. The relevant directives and UP papers in the TT area will also be updated or updated and their interpretation interpreted in user-friendly form. 2. Extension of TT activities to other workplaces and faculties of the UP which have not been addressed yet. The result will be the involvement of TT staff from other faculties and research centers. 3. Systematic education and gradual maximization of the TT team. The result will be the creation of an educational plan, its implementation and the sharing of knowledge among TT team members. 4. Establishment and expansion of cooperation and exchange of experience with successful foreign CTTs. The result will be set cooperation with these workplaces, use of their contacts during technology transfer, access to joint projects. 5. Training of researchers, including Ph.D. Of research students, in the field of TT. The results will be seminars for this target group.
Vědní obory
Kategorie VaV
AP - Aplikovaný výzkum
CEP - hlavní obor
AE - Řízení, správa a administrativa
CEP - vedlejší obor
—
CEP - další vedlejší obor
—
OECD FORD - odpovídající obory
(dle převodníku)50602 - Public administration
50603 - Organisation theory
Hodnocení dokončeného projektu
Hodnocení poskytovatelem
U - Uspěl podle zadání (s publikovanými či patentovanými výsledky atd.)
Zhodnocení výsledků projektu
Realizace projektu přispěla k posílení transferového týmu na Univerzitě Palackého v Olomouci, který se stal nejen významným partnerem výzkumných týmů a potenciálních uživatelů výsledků výzkumu a vývoje v aplikační sféře, ale také zásadně pozvednul úroveň povědomí v oblasti komercializace výsledků duševního vlastnictví. Prostřednictvím systematického vzdělávání v rámci plánu vzdělávacích aktivit se zvýšila úroveň odborných i obecných znalostí členů transferového týmu a definované cílové skupiny. V průběhu realizace projektu byly implementovány odpovídající směrnice, normy a další dokumenty v oblasti transferu technologií, dále byly rozšířeny a sjednoceny aktivity, týkající se licencování a uzavírání smluv, patentového portfolia, CRM, propagace a další. Došlo k navázání a rozšíření spolupráce, výměně zkušeností s národní i nadnárodní transferovou sítí, uzavření smluv o partnerství.
Termíny řešení
Zahájení řešení
1. 4. 2016
Ukončení řešení
31. 3. 2019
Poslední stav řešení
U - Ukončený projekt
Poslední uvolnění podpory
26. 6. 2019
Dodání dat do CEP
Důvěrnost údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Systémové označení dodávky dat
CEP20-MSM-EF-U/02:1
Datum dodání záznamu
3. 6. 2020
Finance
Celkové uznané náklady
26 056 tis. Kč
Výše podpory ze státního rozpočtu
26 056 tis. Kč
Ostatní veřejné zdroje financování
0 tis. Kč
Neveřejné tuz. a zahr. zdroje finan.
1 342 tis. Kč
Základní informace
Uznané náklady
26 056 tis. Kč
Statní podpora
26 056 tis. Kč
100%
Poskytovatel
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
CEP
AE - Řízení, správa a administrativa
Doba řešení
01. 04. 2016 - 31. 03. 2019