Projektová kancelář podpory mezinárodních projektů pro strojní inženýrství
Cíle projektu
Obecným cílem projektu je rozšíření a stabilizace projektové kanceláře pro podporu mezinárodních projektů v oblasti strojního inženýrství. Projekt má tyto dílčí cíle: 1) Do šesti měsíců od začátku projektu vytvořit vnitřní audit vědeckého potenciálu fakulty s ohledem na strategii Evropa 2020. 2) Do devíti měsíců od počátku ustavit a stabilizovat procesy podpory při získávání a managementu mezinárodních grantů; ty pak zahrnují jak klasické procesy projektové kanceláře (např. nastavení softwarových nástrojů pro řízení projektů, nastavení informačních a organizačních procesů apod.), tak zejména zahrnují získání relevantního know-how pracovníků kanceláře například školením ve finančních, právních a administrativních aspektech účasti v programu H2020, získání relevantního know-how na informačních dnech a brokerage events v Bruselu, networking a lobbing za fakultu u podobných kanceláří na vybraných zahraničních univerzitách. 3) Do dvou měsíců od počátku projektu vytvořit pozici editora anglických textů pro rodilého mluvčího, a to textů nejen odborných ale i například PR materiálů nebo webových stránek. 4) Do dvanácti měsíců od počátku projektu zmapovat netradiční zdroje mezinárodní spolupráce v oblasti strojního inženýrství, zejména pak zdroje spolupráce v rychle se rozvíjejících ekonomikách východní a jižní Asie a jižní Ameriky. 5) Do šesti měsíců od počátku projektu aktivně vyhledat a podat alespoň 7 projektových žádostí do projektů mezinárodní spolupráce. 6) Do dvanácti měsíců od počátku zajistit účast fakulty v 15 projektových žádostech do projektů mezinárodní spolupráce 7) Do konce projektu zajistit účast fakulty v 30 projektových žádostech do projektů mezinárodní spolupráce. 8) Do konce projektu zajistit 70 individuálních konzultací a šest seminářů pro výzkumníky fakulty a relevantní podnikatelskou sféru s ohledem na potenciál získání mezinárodních projektů.
Klíčová slova
Project managementGrant officeHorizon 2020Mezinárodní programy
Veřejná podpora
Poskytovatel
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Program
EUPRO II
Veřejná soutěž
EUPRO II 5 (SMSM2015LE5)
Hlavní účastníci
Vysoké učení technické v Brně / Fakulta strojního inženýrství
Druh soutěže
VS - Veřejná soutěž
Číslo smlouvy
MSMT-33550/2015-1
Alternativní jazyk
Název projektu anglicky
Grant office for international projects support in Mechanical Engineering
Anotace anglicky
The main goal of this project is to unlock the international potential of the Faculty of Mechanical Engineering at Brno Technical University. Despite the fact that the largest Faculty of Mechanical Engineering in the Czech Republic scientifically covers a number of societal challenges of the EU strategy “Europa 2020”, their profile in international programs is severely limited. One of the key reasons of this is the very low support which researchers receive in writing, promotion and management of international projects. We aim to provide researchers with a complex portfolio of project products based on the professional services of a grant office team. The final goal is to increase the number of international projects at the faculty by three fold by 2020.
Vědní obory
Kategorie VaV
ZV - Základní výzkum
CEP - hlavní obor
AE - Řízení, správa a administrativa
CEP - vedlejší obor
AF - Dokumentace, knihovnictví, práce s informacemi
CEP - další vedlejší obor
JQ - Strojní zařízení a nástroje
OECD FORD - odpovídající obory
(dle převodníku)10201 - Computer sciences, information science, bioinformathics (hardware development to be 2.2, social aspect to be 5.8)
20302 - Applied mechanics
20705 - Remote sensing
20706 - Marine engineering, sea vessels
20707 - Ocean engineering
50602 - Public administration
50603 - Organisation theory
50803 - Information science (social aspects)
50804 - Library science
Hodnocení dokončeného projektu
Hodnocení poskytovatelem
V - Vynikající výsledky projektu (s mezinárodním významem atd.)
Zhodnocení výsledků projektu
Za 2 roky trvání projektu bylo na FSI VUT podáno 41 mezinárodních projektů, proběhlo 9 seminářů, kterých se zúčastnilo 116 expertů a bylo poskytnuto 82 individuálních konzultací. Zaměstnanci projektové kanceláře se zúčastnili 10 odborných zahraničních školení a proběhlo 21 zahraničních cest určených k rozvoji spolupráce v oblasti VaV s předními výzkumnými organizacemi a dalšími zahraničními partnery.
Termíny řešení
Zahájení řešení
15. 10. 2015
Ukončení řešení
31. 12. 2017
Poslední stav řešení
U - Ukončený projekt
Poslední uvolnění podpory
25. 2. 2016
Dodání dat do CEP
Důvěrnost údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Systémové označení dodávky dat
CEP18-MSM-LE-U/01:1
Datum dodání záznamu
8. 6. 2018
Finance
Celkové uznané náklady
11 145 tis. Kč
Výše podpory ze státního rozpočtu
7 019 tis. Kč
Ostatní veřejné zdroje financování
4 126 tis. Kč
Neveřejné tuz. a zahr. zdroje finan.
0 tis. Kč
Uznané náklady
11 145 tis. Kč
Statní podpora
7 019 tis. Kč
0%
Poskytovatel
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
CEP
AE - Řízení, správa a administrativa
Doba řešení
15. 10. 2015 - 31. 12. 2017