Česko-německé přeshraniční kritické infrastruktury, návrh sdíleného situačního povědomí
Veřejná podpora
Poskytovatel
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Program
INTER-EXCELLENCE
Veřejná soutěž
SMSM2019LTAB1
Hlavní účastníci
Vysoká škola polytechnická Jihlava
Druh soutěže
VS - Veřejná soutěž
Číslo smlouvy
MSMT-10271/2019-2
Alternativní jazyk
Název projektu anglicky
Czech-German Cross-Border Situational Awareness for Critical Infrastructures
Anotace anglicky
1) Design of a conceptual model, characterizing the key specific factors and trends concerning cross-border, inter-sectoral and multi-industrial critical infrastructures. 2) Establishment of a cross-border network of stakeholders, involved in critical infrastructures and willing to actively cooperate on problems, identified in goal 1). 3) Design of a methodology, implementing the key security elements of cross border critical infrastructures, identified in goals 1), specified in goal 2) and subsequently validated by collaborating stakeholders. 4) Dissemination of achieved results in a form of public document and interactive computational model.
Vědní obory
Kategorie VaV
VV - Experimentální vývoj
OECD FORD - hlavní obor
50204 - Business and management
OECD FORD - vedlejší obor
—
OECD FORD - další vedlejší obor
—
CEP - odpovídající obory <br>(dle <a href="http://www.vyzkum.cz/storage/att/E6EF7938F0E854BAE520AC119FB22E8D/Prevodnik_oboru_Frascati.pdf">převodníku</a>)
AH - Ekonomie<br>GA - Zemědělská ekonomie
Hodnocení dokončeného projektu
Hodnocení poskytovatelem
V - Vynikající výsledky projektu (s mezinárodním významem atd.)
Zhodnocení výsledků projektu
Oborníci z Vysoké školy polytechnické Jihlava a Ostbayerische Technische Hochschule Regensburg dokončili společný inovativní výzkumný projekt. Jeho cílem byla analýza problematiky vytváření sdíleného situačního povědomí v sektoru přeshraničních kritických infrastruktur a návrh odpovídající aplikační metodiky. Tato činnost byla financována z prostředků programu Inter-Excellence, koordinovaného na české straně Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Jako klíčové prvky úspěšného řešení byla identifikována kybernetická bezpečnost, vzájemné důvěra a vhodně navržená struktura správního orgánu kritické infrastruktury. Své závěry dokumentovali jejich tvůrci sadou počítačových modelů a úspěšně validovali prostřednictvím sítě spolupracujících organizací. Vzhledem k pozitivnímu ohlasu hodlají oba partneři v úspěšně započaté spolupráci pokračovat i v dalších letech.
Termíny řešení
Zahájení řešení
1. 10. 2019
Ukončení řešení
31. 12. 2021
Poslední stav řešení
U - Ukončený projekt
Poslední uvolnění podpory
5. 9. 2020
Dodání dat do CEP
Důvěrnost údajů
C - Předmět řešení projektu podléhá obchodnímu tajemství (§ 504 Občanského zákoníku), ale název projektu, cíle projektu a u ukončeného nebo zastaveného projektu zhodnocení výsledku řešení projektu (údaje P03, P04, P15, P19, P29, PN8) dodané do CEP, jsou upraveny tak, aby byly zveřejnitelné.
Systémové označení dodávky dat
CEP22-MSM-LT-U
Datum dodání záznamu
30. 6. 2022
Finance
Celkové uznané náklady
917 tis. Kč
Výše podpory ze státního rozpočtu
917 tis. Kč
Ostatní veřejné zdroje financování
0 tis. Kč
Neveřejné tuz. a zahr. zdroje finan.
0 tis. Kč