Bulharská literatura na internetovém portálu iLiteratura.cz
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F00023221%3A_____%2F16%3AN0000035" target="_blank" >RIV/00023221:_____/16:N0000035 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Bulharská literatura na internetovém portálu iLiteratura.cz
Popis výsledku v původním jazyce
Studie přináší analýzu textů s bulharistickou tematikou publikovaných na stránkách internetového literárního časopisu iLiteratura.cz. Přináší souhrn témat, jimž se texty věnují, i přehled autorů, slouží k utvoření si představy o vydaných překladech bulharské literatury do češtiny a trendech v překládání. Současně analyzuje i klíčové směry soudobé bulharské literární tvorby. Internetový literární časopis iLiteratura.cz vznikl v letech 2000 až 2002. Z různých úhlů podchycuje a komentuje aktuální stav knižní nabídky v ČR a v zahraničí, současně však slouží i jako rozsáhlý archiv s více než 8 tisíci texty a hodnotný zdroj informací pro odbornou i laickou veřejnost. Bulharská rubrika byla zřízena r. 2003. Po obsahové stránce se sekce snaží postihnout veškerou recepci bulharské literatury v ČR, situace v Bulharsku je mapována výběrově. Zastoupeni jsou i příslušníci národnostní menšiny. Sekce informuje rovněž o literárních cenách, událostech a festivalech.
Název v anglickém jazyce
Bulgarian Literature at the Internet Portal iLiteratura.cz
Popis výsledku anglicky
The article provides an analysis of the texts on Bulgarian topics published on the website of the internet literary journal iLiteratura.cz. It contains a summary of the topics dealt with in the texts as well as an overview of the authors. It aims to provide an idea of the published translations of Bulgarian literature into Czech and translation trends. It further analyses key directions of contemporary Bulgarian literary production. The internet literary journal iLiteratura.cz was created between 2000 and 2002. It captures the current state of the book offer in the CR as well as abroad from diverse angles, and comments on it, but it also serves as an extensive archive with more than 8,000 texts and a valuable source of information for both professional and general public. The Bulgarian section was established in 2003. In terms of content, the aim of the section is to cover all the reception of Bulgarian literature in the CR; the situation in Bulgaria is mapped only selectively. Also members of the national minority are represented. The section likewise informs on literary prizes, events and festivals.
Klasifikace
Druh
J<sub>x</sub> - Nezařazeno - Článek v odborném periodiku (Jimp, Jsc a Jost)
CEP obor
AJ - Písemnictví, mas–media, audiovize
OECD FORD obor
—
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
V - Vyzkumna aktivita podporovana z jinych verejnych zdroju
Ostatní
Rok uplatnění
2016
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název periodika
Studia Ethnologica Pragensia
ISSN
2336-6699
e-ISSN
—
Svazek periodika
2016
Číslo periodika v rámci svazku
2
Stát vydavatele periodika
CZ - Česká republika
Počet stran výsledku
7
Strana od-do
118-124
Kód UT WoS článku
—
EID výsledku v databázi Scopus
—