PGE (Pepperův Ghost Efekt) vizualizér s HW rozhraním a senzory
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F00023272%3A_____%2F22%3A10136015" target="_blank" >RIV/00023272:_____/22:10136015 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
PGE (Pepperův Ghost Efekt) vizualizér s HW rozhraním a senzory
Popis výsledku v původním jazyce
Zařízení PGEV (Pepperův Ghost Efekt) je zobrazovací zařízení ve formě výstavního soklu, který umožňuje zobrazovat vizuální komponenty multimediálního obsahu na částečně propustném skleněném povrchu. Uživatel tak vidí jak prezentovaný obsah, tak prostředí za zařízením. Vizualizér je určen pro výstavy a expozice v paměťových institucích, zejména pro zobrazování 3D objektů a 3D scén, a je možné na něm zobrazovat i další typy multimediálního obsahu (obrázky, video). PGEV je navržen jako interaktivní zařízení, které umožňuje detekovat přítomnost návštěvníka a dále jeho gesta rukou a případně zvukové projevy v okolí vizualizéru. Systém vizualizéru rovněž umožňuje jeho propojení s dalšími zařízeními tohoto typu a na základě nastavení prezentací je pak možné, aby se tyto prezentace navzájem ovlivňovaly (například synchronizace obrazové galerie na jednom zařízení s videem běžícím na jiném zařízení).
Název v anglickém jazyce
PGE (Pepper's Ghost Effect) visualizer with HW interface and sensors
Popis výsledku anglicky
The PGEV (Pepper's Ghost Effect Visualizer) is a presentation device in the form of an exhibition plinth that allows various multimedia content to be displayed on a partially transparent glass surface. The user thus sees both the presented content and the environment behind the device. The visualizer is intended for exhibitions and expositions in memory institutions, especially for displaying 3D objects and 3D scenes, and it is also possible to display other types of multimedia content (images or video). The PGEV is designed as an interactive device that allows detecting the presence of the visitor as well as his hand gestures and possibly sound in the vicinity of the visualizer. The system of the visualizer also allows it to be connected with other devices of this type, and based on the settings of a given presentation, it can communicate with other presentations on other PGEVs and thus presentations can influence each other (for example, the synchronization of an image gallery on one device with a video running on another device).
Klasifikace
Druh
G<sub>funk</sub> - Funkční vzorek
CEP obor
—
OECD FORD obor
10201 - Computer sciences, information science, bioinformathics (hardware development to be 2.2, social aspect to be 5.8)
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/DG20P02OVV027" target="_blank" >DG20P02OVV027: Prezentace a ochrana 3D digitálních objektů v muzejních sbírkách</a><br>
Návaznosti
P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)
Ostatní
Rok uplatnění
2022
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Interní identifikační kód produktu
DCGI FVZ 01/2022
Číselná identifikace
13210202201
Technické parametry
PGE Vizualizér má tvar soklu s modulární strukturou, která umožňuje měnit výšku soklu podle předpokládané kategorie návštěvníka (děti, dospělí). Sokl má půdorys 50x50cm a v plné konfiguraci výšku 190cm. V horním modulu je průzor 50x50cm reprezentující zobrazovací část, kde návštěvník vidí prezentaci. V jeho spodní hraně, tvořící senzorickou část, jsou umístěny senzory pro detekci pohybu a senzor pro detekci gest. Ve spodním modulu, představujícím řídící část, je umístěn řídící počítač. Konstrukce PGE vizualizéru je tvořena ALU profily a opláštěná deskami z materiálu dibond s černým matným povrchem, což umožňuje skrytí těla soklu na černém pozadí. Vizuální výstup vizualizéru doplňuje audio výstup zprostředkovaný dvěma reproduktory umístěnými v modulu spolu se senzory. PGE Vizualizér je navržen ke spouštění předem připravených interaktivních prezentací. Prezentace vychází z definice 4 typických scénářů založených na čtyřech datových formách: 3D objekt, 3D scéna, Obrazová galerie a Video. Během prezentace může zařízení komunikovat s dalšími zařízeními se stejným programovým vybavením. Firmware je vytvořen v prostředí jazyka C# a ve vyrobeném zařízení je provozován pod operačním systémem Linux.
Ekonomické parametry
Na trhu v současné době neexistuje ekvivalent zařízení podobného typu. Přínosem výstupu je zveřejnění kompletní dokumentace k jeho výrobě a sestavení včetně software pod bezplatnou licencí MIT, což znamená ekonomický benefit pro všechny potenciální uživatele.
Kategorie aplik. výsledku dle nákladů
—
IČO vlastníka výsledku
68407700
Název vlastníka
České vysoké učení technické v Praze
Stát vlastníka
CZ - Česká republika
Druh možnosti využití
A - K využití výsledku jiným subjektem je vždy nutné nabytí licence
Požadavek na licenční poplatek
N - Poskytovatel licence na výsledek nepožaduje licenční poplatek
Adresa www stránky s výsledkem
—