Účelová inženýrsko-geologická mapa stabilitních poměrů 1:10 000, list 24-14-16
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F00025798%3A_____%2F19%3A00000349" target="_blank" >RIV/00025798:_____/19:00000349 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
<a href="http://www.geology.cz/inženýrská" target="_blank" >http://www.geology.cz/inženýrská</a>
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Účelová inženýrsko-geologická mapa stabilitních poměrů 1:10 000, list 24-14-16
Popis výsledku v původním jazyce
Metodika tvorby „Účelové inženýrsko-geologické mapy stabilitních poměrů“ 1:10 000 spočívá ve vymapování všech prvků, souvisejících se svahovými nestabilitami a ostatními geohazardy, včetně antropogenních zásahů (lomy, zářezy) a akumulací. Tyto mapy zobrazují současné a potenciální svahové nestability, vyplývající z analýzy náchylností k sesouvání. Potoční strže se strmými břehy jsou zobrazovány také, stejně jako plochy rozsáhlých aluvií, výplavových kuželů a úpatních akumulací. Aktivní sesuvná území jsou zobrazená červeně, dočasně uklidněná a potenciální černě. Hydrologické a hydrogeologické prvky jsou vyznačeny modře. Zeleně jsou vyznačeny ohrožené nebo již poškozené objekty, stejně jako objekty již stabilizované. Psaná a fotografická dokumentace jednotlivých objektů je součástí elaborátu. Mapa zahrnuje take náchylnosti území k porušení stability svahů a obsahuje plošně vymezené okrsky s charakteristikou podle stabilitních poměrů a s konkrétními podmínkami využití pro výstavbu. Potenciálně nestabilní území je vyznačeno červenou barvou.
Název v anglickém jazyce
Special Engineering-Geological Map of Stability Conditions 1:10 000 sheet 24-14-16
Popis výsledku anglicky
The methodology for the creation of the “Special Engineering-Geological Map of Stability Conditions” 1:10 000 is based on mapping of all elements related to slope instabilities and other geohazards, including anthropogenic interventions (quarries, rock cuttings) and accumulations. These maps illustrate current and potential slope instabilities resulting from the analysis of slippage susceptibility. Steep banks with steep banks are also displayed, as well as areas of large alluvial accumulations, dejeczion cones and slope foot accumulations. Active landslides are displayed in red, temporarily calmed, and potential black. Hydrological and hydrogeological elements are marked in blue. Endangered or already damaged objects, as well as already stabilized objects, are highlighted in green. Written and photographic documentation of individual objects is part of the paper. The map also includes the susceptibility to landsliding of slopes and includes area-specific areas with characteristics according to stability conditions and specific conditions of use for construction. Potentially unstable areas are marked in red.
Klasifikace
Druh
N<sub>map</sub> - Specializovaná mapa s odborným obsahem
CEP obor
—
OECD FORD obor
10505 - Geology
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
I - Institucionalni podpora na dlouhodoby koncepcni rozvoj vyzkumne organizace
Ostatní
Rok uplatnění
2019
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Interní identifikační kód produktu
ZGM 1 : 10 000
Číslo předpisu
—
Technické parametry
Výstup projektu geologických prací Ministerstva životního prostředí, odboru geologie. Tematická geologická a geomorfologická mapa je prototypem integrovaného systému vědeckých informací a syntézou vědeckých znalostí ze základní a aplikované geologie. Parametry: 1:10 000.
Ekonomické parametry
Výsledky výstupu jsou využitelné především podle zákona 183/2006 Sb (Zákon o územním plánování a stavebním řádu) pro §28 Aktualizace územně analytických podkladů.
Označení certifikačního orgánu
—
Datum certifikace
—
Způsoby využití výsledku
C - Výsledek je využíván bez omezení okruhu uživatelů