Telerehabilitace a distanční terapie
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F00216208%3A11510%2F22%3A10435178" target="_blank" >RIV/00216208:11510/22:10435178 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Telerehabilitace a distanční terapie
Popis výsledku v původním jazyce
Telerehabilitace, telemedicína, distanční terapie (DT) a vzdálený monitoring pacienta představují současný a budoucí směr vývoje medicíny a rehabilitace. Zejména v neurorehabilitaci a rehabilitaci chronických pacientů má velký potenciál. Nejedná se pouze o moderní a doplňkové řešení medicíny, ale o nezbytnou součást zajištění zdravotní péče. Dlouhodobý epidemiologický, a hlavně populační výhled, jednoznačně ukazuje na potenciál telemedicíny obzvláště v rehabilitaci, jako nositele aktivní terapie. Distanční terapie, store-and-forward therapy (asynchronní model telerehabilitace v off-line režimu) zaznamenává, archivuje a následně vyhodnocuje získaná data. Telerehabilitace zase využívá přímé interakce terapeuta s pacientem v reálném čase prostřednictvím komunikačních technologií. Telemonitoring (on-line režim) v domácím prostředí a připojení na dozorový pult podporuje zajištění následné dispenzarizace a specializované péče o pacienta.
Název v anglickém jazyce
Telerehabilitation and distance therapy
Popis výsledku anglicky
Telerehabilitation, telemedicine, distance therapy (DT) and remote patient monitoring represent the current and future direction of the development of medicine and rehabilitation. It has great potential especially in neurorehabilitation and rehabilitation of chronic patients. It is not only a modern and complementary medicine solution, but a necessary part of providing health care. The long-term epidemiological situation shows the potential of telemedicine, especially in rehabilitation, as a carrier of active therapy. Distance therapy, store-and-forward therapy (asynchronous model of telerehabilitation in offline mode) records, archives and subsequently evaluates the obtained data. Telerehabilitation, on the other hand, uses direct interactions between the therapist and the patient in real time through communication technologies. Telemonitoring (online mode) in the home environment and connection to the monitoring desk supports the provision of subsequent dispensary and specialized patient care.
Klasifikace
Druh
C - Kapitola v odborné knize
CEP obor
—
OECD FORD obor
30306 - Sport and fitness sciences
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
I - Institucionalni podpora na dlouhodoby koncepcni rozvoj vyzkumne organizace
Ostatní
Rok uplatnění
2022
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název knihy nebo sborníku
Robotická rehabilitace
ISBN
978-80-271-0665-3
Počet stran výsledku
7
Strana od-do
146-152
Počet stran knihy
159
Název nakladatele
Grada Publishing
Místo vydání
Praha
Kód UT WoS kapitoly
—