Vizualizační SCADA/HMI rozhraní pro průmysl a energetiku
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F00216305%3A26220%2F22%3APR36368" target="_blank" >RIV/00216305:26220/22:PR36368 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
<a href="http://www.vutbr.cz/" target="_blank" >http://www.vutbr.cz/</a>
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Vizualizační SCADA/HMI rozhraní pro průmysl a energetiku
Popis výsledku v původním jazyce
SCADA/HMI rozhraní pro průmyslové protokoly. Hlavními přednostmi vytvořeného frameworku jsou jeho modularita (rozšiřitelnost), kompatibilita s téměř všemi aktivně využívanými průmyslovými protokoly a možnost snadné úpravy dle přání zákazníka. Dále projekt poskytuje REST API pro přístup ke spravovaným datům.
Název v anglickém jazyce
Vizualization SCADA/HMI interface for industry
Popis výsledku anglicky
SCADA/HMI interface for industrial protocols. The main advantages of the created framework are its modularity (expandability), compatibility with almost all actively used industrial protocols and the possibility of easy modification according to the customer's wishes. Furthermore, the project provides a REST API for accessing managed data.
Klasifikace
Druh
R - Software
CEP obor
—
OECD FORD obor
20206 - Computer hardware and architecture
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/VI20192022132" target="_blank" >VI20192022132: Kybernetická aréna pro výzkum, testování a edukaci v oblasti kyberbezpečnosti</a><br>
Návaznosti
P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)
Ostatní
Rok uplatnění
2022
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Interní identifikační kód produktu
VI20192022132-V3
Technické parametry
Realizace funkčních a technických parametrů probíhala v rámci výzkumu podle smluvně dané specifikace z přihlášky projektu. Výčet implementovaných vlastností lze shrnout do kritérií: podpora průmyslových protokolů (IEC-104, IEC-61850, DLMS/COSEM, Modbus, S7, OPC UA), modularita a uživatelské rozhraní (konfigurace a správa uživatelů). Hlavní výhodou systému vůči konkurenci je rozsáhlá podpora průmyslových protokolů, jednoduchá rozšiřitelnost a intuitivní ovládání. Dalšími hlavními vlastnostmi jsou přenositelnost a hardwarová nezávislost. Samotný výsledek přispívá nejen uchazečům projektu, ale i vědecké a odborné komunitě. Software byl vytvořen v rámci projektu MVCR evid. č. VI20192022132 Příjemce: Vysoké učení technické v Brně (IČO: 00216305) Pro informace o licenčních podmínkách kontaktujte prof. Ing. Jiří Mišurec, CSc (misurec@vutbr.cz) v kopii Ing. Ing. Radek Fujdiak, Ph.D. (fujdiak@vutbr.cz) a Zdeněk Martinásek, Ph.D. (martinasek@vutbr.cz) Technickou odbornou pomoc zajišťuje Ing. Radek Fujdiak, Ph.D. (fujdiak@vutbr.cz) v kopii Zdeněk Martinásek, Ph.D. (martinasek@vutbr.cz) Software je využíván na VUT v Brně.
Ekonomické parametry
Na výsledek bude navazovat samotná výuka a případné hospodářské smlouvy formou poskytování služeb či přes využití třetích stran. Dále bude software využit pro další VaV aktivity v rámci navazujících projektů. Ekonomický přínos je pak v rovině zvýšení konkurence schopnosti řešitelů v oblasti edukace kybernetické bezpečnosti. U řešitelů se předpokládá zvýšení obratu o cca 100-500 tis. Kč ročně.
IČO vlastníka výsledku
00216305
Název vlastníka
Vysoké učení technické v Brně