FTIR magneto-spektroskopická transmisní sonda s čipsetovým držákem
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F00216305%3A26620%2F22%3APR36438" target="_blank" >RIV/00216305:26620/22:PR36438 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
FTIR magneto-spektroskopická transmisní sonda s čipsetovým držákem
Popis výsledku v původním jazyce
Fourier-transform infračervená (FTIR) magneto-spektroskopická transmisní sonda s čipsetovým držákem vzorku je komplexní sonda se specifickou funkcí pro provádění magneto-optických experimentů v infračervené (IR) oblasti s grafenovými bolometrickými zařízeními umístěnými na čipu v čipsetovém držáku. Sonda má pět hlavních částí: 1. nastavitelná horní část, 2. trubka sondy, 3. hlava sondy, 3. zaostřovací kužel a 4. čipsetový držák (viz obr. A1). Nastavitelný horní část se používá k připojení sondy k optické spojce FTIR magneto-spektroskopické sestavy. Trubka sondy, uvnitř leštěná, slouží jako vlnovod vyrobený z nemagnetické nerezové oceli. Je připevněna k hlavě sondy, na které jsou umístěny 11 a 16-pinové konektory a okénko z mylarové fólie zajištěné okenním šroubem. Leštěný mosazný zaostřovací kužel soustřeďuje paprsek do čipsetového držáku, který je připevněn ke spodní části trubky sondy. Čipsetový držák byl navržen pro měření bolometrických zařízení založených na grafenových kvantových tečkách vyvinutých našimi spolupracovníky z Georgetown University. Tato transmisní sonda s čipsetovým držákem slouží k měření voltampérové (I-V) charakteristiky odezvy bolometru na IR záření, jeho teplotní závislosti a měření v magnetickém poli. Sonda může pracovat v magnetickém poli do 16 T a nízkých teplotách do 2 K.
Název v anglickém jazyce
FTIR Magneto-Spectroscopic Transmission Probe with Chipset Holder
Popis výsledku anglicky
Fourier-transform infrared (FTIR) magneto-spectroscopic transmission probe with chipset holder is a complex probe with a specific function for performing magneto-optical experiments in the infrared (IR) region with graphene bolometer devices placed on a chip in the chipset holder. The probe has five main parts: 1. Adjustable top, 2. Probe tube, 3. Probe head, 3. Focusing taper, and 4. Chipset holder (see Fig. A1). The adjustable top is used to connect the probe to the optical coupling of the FTIR magneto-spectroscopic setup. The probe tube, polished inside, serves as the waveguide made of non-magnetic stainless steel. It is attached to the probe head on which 11-pin and 16-pin connectors and a mylar foil window secured by the window screw are placed. The polished brass focusing taper concentrates the beam to the chipset holder, which is attached to the bottom of the probe tube. The chipset holder was designed for measurements of the graphene bolometric devices based on graphene quantum dots developed by our collaborators at Georgetown University. This magneto-spectroscopic transmission probe with chipset holder is used to measure the bolometer's current-voltage (I-V) characteristics of the response to IR radiation, its temperature dependence, and measurements in magnetic field. The probe can operate in a magnetic field up to 16 T and low temperatures down to 2 K.
Klasifikace
Druh
G<sub>funk</sub> - Funkční vzorek
CEP obor
—
OECD FORD obor
20301 - Mechanical engineering
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/LTAUSA19060" target="_blank" >LTAUSA19060: Spektroskopie jednomolekulárních magnetů pomocí grafenových bolometrů</a><br>
Návaznosti
P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)
Ostatní
Rok uplatnění
2022
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Interní identifikační kód produktu
FTIR Probe B – CHIPSET
Číselná identifikace
180413
Technické parametry
Low temperature FTIR magneto-spectroscopic transmission probe with chipset holder
Ekonomické parametry
Držák vzorku představuje přínos v podobě zkrácení manipulačního času se vzorkem, díky unikátnímu technickému řešení. Toto řešení rozšiřuje možnosti měření vzorků.
Kategorie aplik. výsledku dle nákladů
—
IČO vlastníka výsledku
00216305
Název vlastníka
Vysoké učení technické v Brně
Stát vlastníka
CZ - Česká republika
Druh možnosti využití
A - K využití výsledku jiným subjektem je vždy nutné nabytí licence
Požadavek na licenční poplatek
A - Poskytovatel licence na výsledek požaduje licenční poplatek
Adresa www stránky s výsledkem
—