Prot.CoCam.Mobile - Prototyp Comptonovy kamery pro mobilní telefon
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F01732731%3A_____%2F22%3AN0000003" target="_blank" >RIV/01732731:_____/22:N0000003 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
<a href="https://advacam.com/projekty/vysledky/2022PRT002" target="_blank" >https://advacam.com/projekty/vysledky/2022PRT002</a>
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Prot.CoCam.Mobile - Prototyp Comptonovy kamery pro mobilní telefon
Popis výsledku v původním jazyce
Prototyp Comptonovy kamery pro mobilní telefon vychází z funkčního vzorku vyvinutého v předešlé etapě projektu. Optimalizované řešení opět integruje klíčové komponenty – smartphone, Comptonovu kameru MiniPIX TPX3 a powerbanku – do příručního zařízení.
Název v anglickém jazyce
Prototype of Compton camera for smartphone
Popis výsledku anglicky
Prototype of Compton camera for smartphone is based on the functional sample developed within the previous phase of the project. It integrates a smartphone, a Compton camera MiniPIX TPX3 and a powerbank into a handheld device.
Klasifikace
Druh
G<sub>prot</sub> - Prototyp
CEP obor
—
OECD FORD obor
10304 - Nuclear physics
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/FW01010317" target="_blank" >FW01010317: Lokalizace zdrojů ionizující radiace pomocí malých bezpilotních helikoptér s detektorem na principu Comptonovy kamery</a><br>
Návaznosti
P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)
Ostatní
Rok uplatnění
2022
Kód důvěrnosti údajů
C - Předmět řešení projektu podléhá obchodnímu tajemství (§ 504 Občanského zákoníku), ale název projektu, cíle projektu a u ukončeného nebo zastaveného projektu zhodnocení výsledku řešení projektu (údaje P03, P04, P15, P19, P29, PN8) dodané do CEP, jsou upraveny tak, aby byly zveřejnitelné.
Údaje specifické pro druh výsledku
Interní identifikační kód produktu
2022PRT002
Číselná identifikace
—
Technické parametry
Prototyp Comptonovy kamery pro mobilní telefon vychází z funkčního vzorku vyvinutého v předešlé etapě projektu. Optimalizované řešení opět integruje klíčové komponenty – smartphone, Comptonovu kameru MiniPIX TPX3 a powerbanku – do příručního zařízení. Vzhledem k zkušenostem a poznatkům získaným při vývoji funkčního vzorku bylo do návrhu prototypu zapracováno několik změn: - Byl vybrán nový typ smartphone Google Pixel 6, a to z důvodu snadnější softwarové implementace pro platformu Android. - Namísto úzkého profilu s držadlem byl zvolen o něco větší, ale kompaktnější tvar, který bude lépe vyhovovat při držení v rukavicích. Prototyp byl doplněn šňůru pro zavěšení na krk. Vyvinuté zařízení nese název MoCa (Mobile Camera). Prototyp je vybaven mobilní aplikací s názvem MoCaApp.
Ekonomické parametry
Očekávaným přínosem je navýšení tržeb díky prodeji Comptonovy kamery a řídicího a rekonstrukčního software. Očekáváme zvýšení tržeb celé firmy o 15% implementací výsledků projektu u definovaných zákazníků.
Kategorie aplik. výsledku dle nákladů
—
IČO vlastníka výsledku
01732731
Název vlastníka
Advacam s.r.o.
Stát vlastníka
CZ - Česká republika
Druh možnosti využití
P - Využití výsledku jiným subjektem je v některých případech možné bez nabytí licence
Požadavek na licenční poplatek
Z - Poskytovatel licence na výsledek nepožaduje v některých případech licenční poplatek
Adresa www stránky s výsledkem
https://advacam.com/projekty/vysledky/2022PRT002