Funkční vzorek detektoru nesených improvizovaných výbušných systémů
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F25547526%3A_____%2F19%3AN0000004" target="_blank" >RIV/25547526:_____/19:N0000004 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Funkční vzorek detektoru nesených improvizovaných výbušných systémů
Popis výsledku v původním jazyce
Funkční vzorek detektoru nesených improvizovaných výbušných systémů a jeho činnost je založena na zkušenosti, že konstrukce improvizovaného výbušného prostředku typicky obsahuje feromagnetické materiály. Tyto mohou být přítomny již jako součást vlastní konstrukce explozivního prostředku nebo často ve formě přidaného střepinového materiálu pro zvýšení ranivého účinku.
Název v anglickém jazyce
Functional sample of a detector of carried improvised explosive devices
Popis výsledku anglicky
The functional sample of the detector of carried improvised explosive devices and its operation is based on the experience that the construction of an improvised explosive device typically contains ferromagnetic materials. These may already be present as part of the actual construction of the explosive device or often in the form of added shrapnel material to increase the wounding effect.
Klasifikace
Druh
G<sub>funk</sub> - Funkční vzorek
CEP obor
—
OECD FORD obor
20201 - Electrical and electronic engineering
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/VI20172019089" target="_blank" >VI20172019089: Detekce nesených improvizovaných výbušných systémů</a><br>
Návaznosti
P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)
Ostatní
Rok uplatnění
2019
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Interní identifikační kód produktu
D/18/DETEKCE/2019/01
Číselná identifikace
—
Technické parametry
Konstrukce funkčního vzorku vychází z principu pasivní detekce feromagnetických materiálů na principu vyhodnocení korelace mezi změnou gradientu u dvou blízkých lineárních vertikálně umístněných detektorů s vektorovými senzory magnetického pole s využitím vyhodnocení matematické funkce korelace dvou signálů v čase a podobnosti časových průběhů vertikálního gradientu magnetického pole ve všech osách citlivosti. Konstrukčně je funkční vzorek tvořen senzorovou hlavicí, sestávající ze čtyř párů fluxgate senzorů a senzorové jednotky pro akvizici signálů z vektorových magnetometrů provádějící analogově-číslicový převod a číslicovou filtraci, galvanicky odděleným napájení pro elektroniku fluxgate magnetometru a obvody synchronizaci dat pro spolupráci s navazujícím systémem záznamu IP kamery. Senzorová hlavice, senzorová jednotka, IP kamery a klientský počítač tvoří hardwarové jádro funkčního vzorku, který je napájeno z jednoho stejnosměrného zdroje napájecího napětí. Na klientském počítači je spuštěna konzolová aplikace, která přijímá data z měřicího systému přes USB, realizuje detekční algoritmus a výškově lokalizuje aktivity. Výstup detekce spojuje a synchronizuje s obrazem z IP kamer a následně ukládá na disk. Navazující druhá aplikace s grafickým uživatelským rozhraním zobrazuje video stream z kamer sloučený s informacemi o detekci a zároveň umožňuje prohlížet záznamy aktivit uložených na disku a také slouží k prvotnímu nastavení lokalizační značek v místě instalace.
Ekonomické parametry
Jedná se o jedinečný prototyp, proto nelze vyčíslit finanční úsporu.
Kategorie aplik. výsledku dle nákladů
—
IČO vlastníka výsledku
25547526
Název vlastníka
URC Systems, spol. s r.o. (vlastnický podíl 50 %), České vysoké učení technické v Praze (vlastnický podíl 50 %)
Stát vlastníka
CZ - Česká republika
Druh možnosti využití
V - Výsledek je využíván vlastníkem
Požadavek na licenční poplatek
—
Adresa www stránky s výsledkem
—