Adaptabilita svařování MAG pro kritéria technologičnosti svařovaných konstrukcí
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F46747885%3A24210%2F07%3A%40KSP0269" target="_blank" >RIV/46747885:24210/07:@KSP0269 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Adaptabilita svařování MAG pro kritéria technologičnosti svařovaných konstrukcí
Popis výsledku v původním jazyce
Svařování drátem v ochranném plynu (MAG) je nejrozšířenější metoda svařování a její podíl na výrobě svařenců a svařovaných konstrukcí dále roste. Z hlediska kritérií technologičnosti se však jeví jako méně vhodná než ostatní, efektivnější způsoby svařování. Její dosavadní vývoj a směry současného vývoje, zvláště s rozvojem automatizace, z pohledu technologičnosti konstrukcí je tématem příspěvku. V jeho rámci je též presentována původní metodika hodnocení a optimalizace technologičnosti svařování koutových svarů pomocí plánování experimentů s využitím statistické metody podle kritéria ? maximální velikost svaru při minimálním množství návaru.
Název v anglickém jazyce
GMAW Potential to Content Engineering Design Criteria
Popis výsledku anglicky
Gas Metal Arc Welding (GMAW) is the most employed welding method all over the world and its share on welding structures and weldments manufacturing is still growing. Never the less its power density is low comparing with other welding processes and therefore for engineering designed procedure seems to be less applicable. Problem is discussed in context of GMAW development and especially growing share of process automation. Contrary to a general effort to increase process power density with the help of Laser or Plasma assistance, the access presented here is based on a systematic method of planned experimentation (DOE) to optimize GMAW fillet welding for engineered design criteria ? maximum weld size for minimum deposition rate [1]. Based on the resentresearch [2, 3] and high quality of inverter source the new stable metal transfer area was ?discovered? and employed with deep gouging effect, similar to key-hole action to reach maximum penetration for given deposition rate.
Klasifikace
Druh
D - Stať ve sborníku
CEP obor
JP - Průmyslové procesy a zpracování
OECD FORD obor
—
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
Z - Vyzkumny zamer (s odkazem do CEZ)
Ostatní
Rok uplatnění
2007
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název statě ve sborníku
Mechanical Engineering 2007
ISBN
978-80-227-2768-6
ISSN
—
e-ISSN
—
Počet stran výsledku
10
Strana od-do
—
Název nakladatele
Slovenská technologická univerzita v Bratislavě
Místo vydání
Bratislava
Místo konání akce
Bratislava
Datum konání akce
29. 11. 2007
Typ akce podle státní příslušnosti
EUR - Evropská akce
Kód UT WoS článku
—