Metodika přípravy a optimalizace 3D dat s výstupem pro VR a AR
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F46747885%3A24620%2F20%3A00008153" target="_blank" >RIV/46747885:24620/20:00008153 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Metodika přípravy a optimalizace 3D dat s výstupem pro VR a AR
Popis výsledku v původním jazyce
Metodika souhrně prezentuje požadavky na tvorbu modelů pro jejich pozdější export do VR nebo AR zařízení. Metodika se věnuje základním SW požadavkům a pokročilým postupům jako je LOD, culling, tvorba textur, optimalizace draw calls, polycount, UV mapování atd. Je zde využito prostředí Unreal Engine a Twinmotion jakožto IDE pro rychlé a profesionální prostředí pro podporu uvedených principů. Celá problematika je představena na ukázce dodanou firmou Skanska sloužící pro optimalizaci vizuálního požitku předváděných kancelářských prostor. Velká pozornost je věnována metodologii přípravy dat, převodu dat a otázkám spojeným s výsledným výkonem. Jedním z použitelných výstupů může být pak i export do BIMmotion.
Název v anglickém jazyce
Methodology of preparation and optimization of 3D data with output for VR and AR
Popis výsledku anglicky
The methodology summarizes the requirements for the creation of models for their later export to VR or AR devices. The methodology deals with basic SW requirements and advanced procedures such as LOD, culling, texture creation, draw calls optimization, polycount, UV mapping, etc. It uses the Unreal Engine and Twinmotion environments as an IDE for a fast and professional environment to support these principles. The whole issue is presented on a demonstration provided by Skanska, which serves to optimize the visual enjoyment of the displayed office space. Great attention is paid to the methodology of data preparation, data transfer and issues related to the resulting performance. One of the usable outputs can be the export to BIMmotion.
Klasifikace
Druh
A - Audiovizuální tvorba
CEP obor
—
OECD FORD obor
10201 - Computer sciences, information science, bioinformathics (hardware development to be 2.2, social aspect to be 5.8)
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/TN01000056" target="_blank" >TN01000056: Centrum pokročilých materiálů a efektivních budov</a><br>
Návaznosti
P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)
Ostatní
Rok uplatnění
2020
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
ISBN
—
Místo vydání
—
Název nakladatele resp. objednatele
—
Verze
—
Identifikační číslo nosiče
TN01000056/MET