Ověření protikorupčního účinku zkoušky spolehlivosti – analýza časových řad
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F48135445%3A_____%2F15%3A%230001021" target="_blank" >RIV/48135445:_____/15:#0001021 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Ověření protikorupčního účinku zkoušky spolehlivosti – analýza časových řad
Popis výsledku v původním jazyce
Vědecký článek se věnuje představení výzkumu preventivních účinků zkoušek spolehlivosti, které byly jako institut poprvé zavedeny novým zákonem o Policii České republiky od r. 2009 a následně přejaty a pozměněny zákonem o Generální inspekci bezpečnostních sborů od r. 2012. Empirická část příspěvku je věnována analýze trendu a predikci počtu oznámení ze strany policistů o pokusech je uplatit s cílem ověřit, zda lze z tohoto usuzovat na preventivní účinek samotného vědomí o existenci institutu zkoušky spolehlivosti. Příspěvek uzavírá téma konstatováním, že ze samotné analýzy těchto trendů nevyplývá, že by bylo možno usuzovat na preventivní, protikorupční efekt existence zkoušek spolehlivosti s tím, že bude třeba zkoumat tuto otázku i pomocí dalších metod.
Název v anglickém jazyce
Verification of the anti-corruption effect the integrity tests – time series analysis
Popis výsledku anglicky
The scientific arcticle deals with a presentation of a research of preventative effects of integrity tests that have been introduced by the new law on the Police force of Czech republic since 2009 and subsequently adopted and modified by the law on the General inspectorate of security forces since 2012. The empirical part of the paper is focused on the analysis and the prognosis of the method of examining the development of the trend of the number of reports from police officers on the attempts to bribe them with the aim to verify whether it is possible to conclude from the development of this trend that the awareness of existence of the integrity test alone has a preventative effect. The paper condludes the topic with the statement that based on the analysis of these trends alone it is not possible to deduce that the mere existence of integrity tests has a preventative, anti-corruption effect adding that it will be necessary to explore this question using additional methods.
Klasifikace
Druh
J<sub>x</sub> - Nezařazeno - Článek v odborném periodiku (Jimp, Jsc a Jost)
CEP obor
AE - Řízení, správa a administrativa
OECD FORD obor
—
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
I - Institucionalni podpora na dlouhodoby koncepcni rozvoj vyzkumne organizace
Ostatní
Rok uplatnění
2015
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název periodika
Bezpečnostní teorie a praxe
ISSN
1801-8211
e-ISSN
—
Svazek periodika
—
Číslo periodika v rámci svazku
1
Stát vydavatele periodika
CZ - Česká republika
Počet stran výsledku
10
Strana od-do
31-40
Kód UT WoS článku
—
EID výsledku v databázi Scopus
—