BEZPEČNOSTNÍ PROJEKT STUDENTŮ VYSOKÝCH ŠKOL „BEZPEČNÁ RODINA 2023“
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F48135445%3A_____%2F23%3AN0000062" target="_blank" >RIV/48135445:_____/23:N0000062 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
<a href="https://fbi.uniza.sk/stranka/rks-archiv" target="_blank" >https://fbi.uniza.sk/stranka/rks-archiv</a>
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
BEZPEČNOSTNÍ PROJEKT STUDENTŮ VYSOKÝCH ŠKOL „BEZPEČNÁ RODINA 2023“
Popis výsledku v původním jazyce
K historii vzniku studentského bezpečnostního projektu „Moje bezpečná rodina“ (s podtitulem Nouzový plán rodiny) je možné sdělit, že jeho zaměření, obsah a zavedení do praxe vysokých škol uvedl v České republice dlouholetý a významný vysokoškolský pedagog Ing. Bohuslav Svoboda, CSc., v roce 2010 na Chemické fakultě, Vysokého učení technického v Brně. Z původně jedné vysoké školy se tento studentský bezpečnostní projekt rozšířil na několik dalších. V současné době je možné konstatovat, že je úspěšně realizován na vysokých školách, a to jak v Čechách, tak i na Moravě. Příspěvek rozebírá a uvádí zásady osobní a rodinné připravenosti na možné místní mimořádné události a krizové situace. Promyšleně vytvořený nouzový plán rodiny jasně sděluje všem členům rodiny, co mají dělat, jak se mají zachovat v různých situacích, a zklidňuje případně vzniklé napětí (paniku). Příspěvek ukazuje, jaký je doporučený obsah a rozsah studentského bezpečnostního projektu „Moje bezpečná rodina“ a zobecňuje některé hlavní zkušenosti z posledních let. Studentský bezpečnostní projekt „Moje bezpečná rodina“ je nyní také realizován na Fakultě bezpečnostního managementu Policejní akademie České republiky v Praze a současně na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Z dlouhodobé zkušenosti víme, že po vypracování tohoto projektu se některé věci zmíněné v bezpečnostním projektu „Moje bezpečná rodina“ podstatně změnily, a rodina je tak lépe připravena na mimořádné události a krizové situace, které ji mohou reálně ohrozit.
Název v anglickém jazyce
SECURITY PROJECT OF UNIVERSITY STUDENTS "SAFE FAMILY 2023"
Popis výsledku anglicky
Regarding the history of the creation of the student safety project "My Safe Family" (with the subtitle Family Emergency Plan), it is possible to say that its focus, content and introduction into the practice of universities was introduced in the Czech Republic by a long-time and prominent university teacher Dipl. Eng. Bohuslav Svoboda, PhD., in 2010 at the Faculty of Chemistry, Brno University of Technology. Originally from one university, this student safety project has expanded to several others. Currently, it is possible to state that it is successfully implemented at universities, both in Bohemia and Moravia. The contribution analyses and presents the principles of personal and family preparedness for possible local emergencies and crisis situations. A thoughtfully created family emergency plan clearly communicates to all family members what to do, how to behave in various situations, and calms any tension (panic) that may arise. The paper shows what is the recommended content and scope of the student safety project "My Safe Family" and summarizes some of the main experiences of recent years. The student security project "My Safe Family" is now also implemented at the Faculty of Security Management of the Police Academy of the Czech Republic in Prague and at the same time at the Faculty of Health and Social Care of the University of South Bohemia in České Budějovice. We know from long-term experience that after the development of this project, some of the things mentioned in the "My Safe Family" security project have changed significantly, and the family is thus better prepared for emergencies and crisis situations that can actually threaten it.
Klasifikace
Druh
D - Stať ve sborníku
CEP obor
—
OECD FORD obor
50602 - Public administration
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
V - Vyzkumna aktivita podporovana z jinych verejnych zdroju
Ostatní
Rok uplatnění
2023
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název statě ve sborníku
26. medzinárodná vedecká konferencia RIEŠENIE KRÍZOVÝCH SITUÁCIÍ V ŠPECIFICKOM PROSTREDÍ
ISBN
978-80-554-1966-4
ISSN
—
e-ISSN
—
Počet stran výsledku
11
Strana od-do
337-347
Název nakladatele
Žilinská univerzita v Žiline v EDIS-vydavateľstve UNIZA
Místo vydání
Žilina
Místo konání akce
Žilina
Datum konání akce
17. 5. 2023
Typ akce podle státní příslušnosti
WRD - Celosvětová akce
Kód UT WoS článku
—