Vývoj aplikace ve virtuální realitě pro školení operátorů z hlediska seřizování strojů a zařízení
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F49777513%3A23210%2F23%3A43971480" target="_blank" >RIV/49777513:23210/23:43971480 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Vývoj aplikace ve virtuální realitě pro školení operátorů z hlediska seřizování strojů a zařízení
Popis výsledku v původním jazyce
Projekt je zaměřen na školení operátorů z hlediska seřizování strojů a zařízení a s tím související výkonnosti a spokojenosti zejména průmyslových podniků prostřednictvím efektivního a atraktivního řešení přestaveb. S tím souvisí snižování nákladů a vícenákladů výroby spojených se snižováním prostojů, kdy pracovníci přestavují stroj. Hlavním cílem projektu je proto tvorba odborné aplikace a jejího jednoduchého/intuitivního ovládání pro trénink zaměstnanců pro výměnu nástrojů a seřízení stroje. Dle požadavků bude aplikace vytvořena na principu metodiky SMED v prostředí virtuální reality bez nutnosti použití ovladačů prostřednictvím využití technologie hand trackingu.
Název v anglickém jazyce
Development of an application in virtual reality for training operators in terms of adjusting machines and equipment
Popis výsledku anglicky
The project is aimed at training operators in terms of machine and equipment adjustment and the related performance and satisfaction of industrial enterprises in particular through an efficient and attractive conversion solution. This is linked to the reduction of costs and production overheads associated with reducing downtime when workers are rebuilding a machine. Therefore, the main objective of the project is the creation of a professional application and its simple/intuitive control for training employees for tool changing and machine adjustment. The aim of the project is to create a user-friendly application that will be used to train machine and equipment setup. According to the requirements, the application will be developed based on the SMED methodology in a virtual reality environment without the need for controllers through the use of hand tracking technology.
Klasifikace
Druh
V<sub>souhrn</sub> - Souhrnná výzkumná zpráva
CEP obor
—
OECD FORD obor
20301 - Mechanical engineering
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
N - Vyzkumna aktivita podporovana z neverejnych zdroju
Ostatní
Rok uplatnění
2023
Kód důvěrnosti údajů
C - Předmět řešení projektu podléhá obchodnímu tajemství (§ 504 Občanského zákoníku), ale název projektu, cíle projektu a u ukončeného nebo zastaveného projektu zhodnocení výsledku řešení projektu (údaje P03, P04, P15, P19, P29, PN8) dodané do CEP, jsou upraveny tak, aby byly zveřejnitelné.
Údaje specifické pro druh výsledku
Počet stran výsledku
26
Místo vydání
—
Název nakladatele resp. objednatele
XR Institute s.r.o. (dříve CIE consulting, s.r.o.)
Verze
—