Využití dvourozměrné Fourierovy transformace v úloze zarovnání naskenovaného dokumentu
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F49777513%3A23520%2F16%3A43929683" target="_blank" >RIV/49777513:23520/16:43929683 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
<a href="http://hdl.handle.net/11025/21383" target="_blank" >http://hdl.handle.net/11025/21383</a>
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Využití dvourozměrné Fourierovy transformace v úloze zarovnání naskenovaného dokumentu
Popis výsledku v původním jazyce
Papír je stále jedním z nejspolehlivějších prostředků pro uchovávání informací. Přesto může být užitečné informace digitalizovat. Takovým případem je digitalizace dokumentů za účelem snazšího vyhledávání informací v nich obsažených, nebo digitalizace faktur za účelem uložení dat do databáze. Součástí tohoto převodu je proces naskenování dokumentu. Výstup ze scanneru však není vždy dokonalý a může být natočený. To může způsobit problém při optickém rozpoznávání znaků (OCR), proto je důležité dokument zarovnat. Cílem tohoto článku je analýza využití dvourozměrné Fourierovy transformace v této úloze a zhodnocení její přesnosti a rychlosti v porovnání s metodou Houghovy přímkové transformace, která se v tomto problému často používá.
Název v anglickém jazyce
The use of the two-dimensional Fourier transform in the task of aligning a scanned document
Popis výsledku anglicky
Paper is still one of the most reliable means of storing information. Nevertheless, it can be useful to digitize the information. Such a case is the digitization of documents for the purpose of easier retrieval of the information contained in them, or the digitization of invoices for the purpose of storing data in a database. Part of this conversion is the process of scanning the document. However, the output from the scanner is not always perfect and can be skewed. This can cause an optical character recognition (OCR) problem, so it is important to align the document. The aim of this paper is to analyze the use of the two-dimensional Fourier transform in this problem and evaluate its accuracy and speed compared to the Hough linear transform method, which is often used in this problem.
Klasifikace
Druh
O - Ostatní výsledky
CEP obor
—
OECD FORD obor
20205 - Automation and control systems
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
S - Specificky vyzkum na vysokych skolach
Ostatní
Rok uplatnění
2016
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů