Pohybové aktivity ve spojitosti se subjektivně vnímanou kvalitou života
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F60076658%3A12110%2F15%3A43889216" target="_blank" >RIV/60076658:12110/15:43889216 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Pohybové aktivity ve spojitosti se subjektivně vnímanou kvalitou života
Popis výsledku v původním jazyce
Kvalita i kvantita pohybových aktivit je v současnosti velmi diskutovanou tématikou. Vědecké poznatky ukazují na fakt, že pohybové aktivity jsou zásadní složkou v boji proti hromadně vyskytujícím se neinfekčním onemocněním. Jedním z cílů našeho výzkumu bylo zjistit, jak pohybové aktivity ovlivňují subjektivně vnímanou kvalitu života u zdravé dospělé populace v České republice. Z výsledků je patrné, že intenzity a frekvence pohybových aktivit jsou v porovnání se světovými doporučeními podlimitní. Zajímavé však je, že i pohybové aktivity vykonávané v míře, kterou nelze považovat jako zdraví přínosnou, protože nesplňuje doporučovaná minima pro pohybové aktivity, statisticky významně zlepšují subjektivně vnímanou kvalitu života. Toto zjištění může sloužitjako podklad pro další výzkumy, které se budou zabývat popularizací pohybových aktivit a jejich implementaci do životního stylu široké veřejnosti.
Název v anglickém jazyce
Physical activities in connection with the subjective quality of life
Popis výsledku anglicky
Both quality and quantity of exercise constitute an intensively discussed topic at present. Scientific findings show that exercise is an essential component of fight against massively occurring non-infectious diseases. One of the goals of our study was to ascertain how exercise influences the subjectively perceived quality of life in healthy adult population in the Czech Republic. The results show that the intensity and frequency of exercise are below limit, as compared to world recommendations. But itis interesting that even exercise performed at a level that cannot be considered beneficial for health, as it doesn't meet the recommended exercise minimum, improves the subjectively perceived quality of life in statistically significant manner. This finding can serve as base to further studies that will deal with popularization of exercise and its implementation in life style of broad public.
Klasifikace
Druh
J<sub>x</sub> - Nezařazeno - Článek v odborném periodiku (Jimp, Jsc a Jost)
CEP obor
AQ - Bezpečnost a ochrana zdraví, člověk – stroj
OECD FORD obor
—
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
S - Specificky vyzkum na vysokych skolach
Ostatní
Rok uplatnění
2015
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název periodika
Physiotherapia Slovaca
ISSN
1338-1601
e-ISSN
—
Svazek periodika
5
Číslo periodika v rámci svazku
1
Stát vydavatele periodika
SK - Slovenská republika
Počet stran výsledku
12
Strana od-do
87-99
Kód UT WoS článku
—
EID výsledku v databázi Scopus
—