Udržitelnost venkova v éře informačních technologií: o čem vypovídají webové stránky venkovských obcí v ČR?
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F60460709%3A41110%2F07%3A19477" target="_blank" >RIV/60460709:41110/07:19477 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Udržitelnost venkova v éře informačních technologií: o čem vypovídají webové stránky venkovských obcí v ČR?
Popis výsledku v původním jazyce
Příspěvek se zaměřuje na souvislost mezi rozvojem venkova a šířením informačních technologií v ČR. Vládní politika v oblasti zavádění e-governmentu nemůže být jednosměrným procesem, může být úspěšná je tehdy, jestliže se setká s iniciativou zdola a se zájmem občanů. To je zvláště důležité právě u venkovských obcí, neboť v nich neexistují silné organizační struktury a aparáty jako ve velkých městech. Příspěvek přináší příklady využití informačních technologií ve venkovských obcích. Venkovské webové stránky ukazují, že informační technologie nejsou jen nástrojem, který usnadňuje veřejnou správu. Samo zavádění moderních informačních technologií se stává důležitým impulsem rozvoje veřejného života v obci. Informační technologie také slouží k udržení kulturního života venkovských obcí a k propagaci kulturních akcí. To úzce souvisí i s rozvojem turistického potenciálu venkovských oblastí.
Název v anglickém jazyce
Sustainability of countryside in era of information technologies: what web sites of rural municipalities in the CR predicate?
Popis výsledku anglicky
This paper focuses on connection between rural development and ICTs dissemination in the Czech Republic. Government policy in the area of e-government implementation cannot be a one way process; it can only be successful if it meets grassroots initiativeand interest from the part of citizens. This is even more important in the instance of rural municipalities which are lacking strong organisational structures and bodies that exist in larger cities. The paper brings some of the best practice examples ofICTs use and e-government in the Czech rural municipalities. Village websites show that ICTs don?t represent only a tool facilitating public administration. Implementation of ICTs in itself becomes an important impulse for the development of public lifein municipalities. ICTs also serve to preserve cultural life of rural municipalities and to promote cultural events. This is closely linked to the development of the tourism potential of rural areas.
Klasifikace
Druh
D - Stať ve sborníku
CEP obor
AD - Politologie a politické vědy
OECD FORD obor
—
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/GA403%2F06%2F1308" target="_blank" >GA403/06/1308: Participace občanů na veřejném životě venkovských obcí ČR</a><br>
Návaznosti
Z - Vyzkumny zamer (s odkazem do CEZ)
Ostatní
Rok uplatnění
2007
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název statě ve sborníku
Informační systémy v zemědělství a lesnictví XIII. 2007
ISBN
978-80-213-1643-0
ISSN
—
e-ISSN
—
Počet stran výsledku
1
Strana od-do
0-0
Název nakladatele
ČZU, IPC PEF
Místo vydání
Praha
Místo konání akce
Praha
Datum konání akce
15. 5. 2007
Typ akce podle státní příslušnosti
WRD - Celosvětová akce
Kód UT WoS článku
—