Vše

Co hledáte?

Vše
Projekty
Výsledky výzkumu
Subjekty

Rychlé hledání

  • Projekty podpořené TA ČR
  • Významné projekty
  • Projekty s nejvyšší státní podporou
  • Aktuálně běžící projekty

Chytré vyhledávání

  • Takto najdu konkrétní +slovo
  • Takto z výsledků -slovo zcela vynechám
  • “Takto můžu najít celou frázi”

IoT stacionární čidlo IS 01

Identifikátory výsledku

  • Kód výsledku v IS VaVaI

    <a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F61247685%3A_____%2F23%3AN0000003" target="_blank" >RIV/61247685:_____/23:N0000003 - isvavai.cz</a>

  • Výsledek na webu

  • DOI - Digital Object Identifier

Alternativní jazyky

  • Jazyk výsledku

    čeština

  • Název v původním jazyce

    IoT stacionární čidlo IS 01

  • Popis výsledku v původním jazyce

    Předmětem projektu příjemce byl vývoj a výzkum univerzální IoT softwarové platformy umožňující integraci senzorických zařízení pro správu sítí pohyblivých a statických objektů a osob. Tento výstup byl doplněn vývojem dvou prototypů IoT čidel, a to kompatibilního IoT mobilního čidla a IoT stacionárního čidla. Příjemce spolupracoval na výzkumně-vývojových úkolech v oblasti Big Data a technologické přípravy databáze s Fakultou elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Řešený projekt navazoval na front-endovou část úspěšně zavedeného SW produktu Fleetware, který slouží pro dispečerský monitoring polohy a provozního stavu vozidel, osob a jiných objektů, plánování dopravních výkonů, sběr a jednoduché vyhodnocování dat. Nová SW platforma vznikla propojením vyhovující front-endové části SW Fleetware a stávajících funkcionalit se zcela nově vytvořeným řešením architektury back-endové části SW Fleetware, postavené na progresivních IT/ICT technologiích se zásadně zvýšeným výkonem a posílenou robustností pro plánované pokrytí rostoucích požadavků na zpracování dat v oblasti IoT a Big data. Současně se vznikem nové IoT platformy byl výzkum a vývoj zaměřen na návrh nových IoT čidel kompatibilních s touto novou IoT platformou, ale také na zajištění kompatibility stávajících mobilních IoT čidel společnosti RADIUM a jejich integrace na novou back-endovou komponentu DPE-HUB. Důležitým bodem bylo i ověřování proveditelnosti integrace IoT čidel externích dodavatelů, včetně implementace HW výrobce Teltonika a HW Level na novou back-endovou komponentu DPE-HUB. Výstupem byly dva prototypy – IoT mobilní čidlo CP 40 a IoT stacionární čidlo IS 01. IoT stacionární čidlo IS 01 je moderní produkt určený k nasazení pro objekty, které nemají trvalý zdroj napájení. Je koncipován primárně pro sledování polohy, hladiny, vzdálenosti náklonu atd. Umožňuje potřebný sběr dat. V produktu je integrován GNSS přijímač, NB IoT komunikátor a řídící elektronika. Výsledné řešení nabízí flexibilitu a modulárnost, což umožňuje jednodušší propojení s již existující ICT strukturou zákazníka a nefixuje ho na výrobky výhradně jednoho poskytovatele. Navíc díky flexibilitě a otevřenosti systému z hlediska portfolia kompatibilních senzorů lze monitorovat téměř neomezenou škálu zdánlivě nesouvisejících veličin, které mohou být pro zákazníka žádoucí. Z legislativního pohledu nabízí inovace informačních systémů pokrok zejména v lepších možnostech identifikace objektů i subjektů, plánování a řízení dopravy v reálném čase.

  • Název v anglickém jazyce

    IoT stationary sensor IS 01

  • Popis výsledku anglicky

    The subject of the recipient's project was the development and research of a universal IoT software platform enabling the integration of sensory devices for managing networks of moving and static objects and people. This output was complemented by the development of two IoT sensor prototypes, namely a compatible IoT mobile sensor and an IoT stationary sensor. The recipient collaborated on research and development tasks in the field of Big Data and technological preparation of the database with the Faculty of Electrical Engineering and Informatics of the University of Pardubice. The solved project followed the front-end part of the successfully introduced SW product Fleetware, which is used for dispatcher monitoring of the location and operational status of vehicles, people and other objects, planning of traffic performance, collection and simple evaluation of data. The new SW platform was created by connecting the compliant front-end part of SW Fleetware and existing functionalities with a completely newly created solution of the architecture of the back-end part of SW Fleetware, built on progressive IT/ICT technologies with fundamentally increased performance and strengthened robustness for the planned coverage of growing data processing requirements in the field of IoT and Big data. Simultaneously with the creation of the new IoT platform, research and development was focused on the design of new IoT sensors compatible with this new IoT platform, but also on ensuring the compatibility of the existing mobile IoT sensors of RADIUM and their integration on the new back-end component DPE-HUB. An important point was also the verification of the feasibility of integrating IoT sensors from external suppliers, including the implementation of HW manufacturer Teltonika and HW Level on the new back-end component DPE-HUB. The output was two prototypes – IoT mobile sensor CP 40 and IoT stationary sensor IS 01. The IoT stationary sensor IS 01 is a modern product intended for use in objects that do not have a permanent source power supply. It is primarily designed to monitor position, level, pitch distance, etc. It allows necessary data collection. The product has an integrated GNSS receiver, NB IoT communicator and control electronics. The resulting solution offers flexibility and modularity, which enables a simpler connection with the customer's already existing ICT structure and does not fix it on the products of only one provider. In addition, due to the flexibility and openness of the system in terms of the portfolio of compatible sensors, an almost unlimited range of seemingly unrelated quantities that may be desired by the customer can be monitored. From a legislative point of view, the innovation of information systems offers progress especially in better possibilities of identifying objects and subjects, planning and managing traffic in real time.

Klasifikace

  • Druh

    G<sub>prot</sub> - Prototyp

  • CEP obor

  • OECD FORD obor

    20201 - Electrical and electronic engineering

Návaznosti výsledku

  • Projekt

    <a href="/cs/project/EG20_321%2F0024830" target="_blank" >EG20_321/0024830: Vývoj IoT platformy pro pokročilé monitorování a analýzu dat</a><br>

  • Návaznosti

    P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)

Ostatní

  • Rok uplatnění

    2023

  • Kód důvěrnosti údajů

    S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů

Údaje specifické pro druh výsledku

  • Interní identifikační kód produktu

    IoT stacionární čidlo IS 01

  • Číselná identifikace

  • Technické parametry

    Použití: Měření dat z analogových a digitálních senzorů pro měření a přenos naměřených fyzikálních veličin (teplota, tlak, výška hladiny, vlhkost apod.). Hlavní funkce: Aktivace senzoru v nastaveném časovém intervalu nebo na základě otřesů či náklonu, odesílání naměřených dat. Další funkce: Ukládání naměřených dat do vnitřní paměti; Ukládání provozních hodnot do vnitřní paměti. Vlastnosti: Univerzální IoT číslo s vyměnitelnými senzory (dle typu úlohy); Velmi nízká spotřeba energie; Nejnovější NB IoT modul s kvalitnějším signálem a nižší spotřebou; Nejnovější GNSS modul s kvalitnějším příjmem a nižší spotřebou; Extrémní mechanická odolnost pro provoz v průmyslových podmínkách; Moderní a velice přesné senzory neelektrických veličin; Spolehlivost a dlouhodobá životnost; Ve spojení s IoT SW platformou Fleetware robustní a flexibilní nástroj pro různé typy úloh. Napájení: Lithiová baterie 3,6 V, 2,2 – 13,0 Ah; kapacita se odvíjí od délky periody vysílání dat a charakteru připojených senzorů. Komunikace: Sítě IoT (Narrowband IoT). Obsah zprávy: Stavy naměřených hodnot, stav baterie, status zařízení, poloha. Nastavení: Všechny parametry nastavitelné vzdáleně pomocí serveru nebo lokálně přes BLE komunikaci. Ovládání: Vzdáleně parametry nastavitelné v omezeném rozsahu podle typu komunikační sítě. Indikace: Bez ovládání. Mechanika: IP67. Napájecí napětí min. UPOWER MIN 2,3 V. Napájecí napětí max. UPOWER MAX 3,7 V. Odběr @ 3,6 V v režimu spánek IPOWER ≤ 30uA. Odběr @ 3,6V v aktivním stavu IPOWER ≤ 40 mA. Odběr @ 3,6V při GSM aktivitě IPOWER ≤ 250 mA. Šířka 190 mm; Výška 59 mm; Hloubka 43 mm. Hmotnost max. 310 g (podmíněno velikostí baterie).

  • Ekonomické parametry

    Řešení přispělo k rozšíření portfolia příjemce, upevnění pozice na trhu, zvýšení konkurenceschopnosti, posunutí činností do kategorie s vyšší technologickou úrovní, ke zvýšení tržeb. Obchodní model je založen především na přímém prodeji koncovým zákazníkům a firmám z odvětví stavebnictví, průmysl, záchranné služby a podnikové flotily nebo svoz odpadu a vodohospodářství. Příjemce bude prezentovat řešení na veletrzích a inzerovat v odborném tisku. Řešení je komercionalizováno na odkazu https://www.fleetware.promo/. Propagace probíhá na tuzemském trhu, v blízké budoucnosti i na zahraničním trhu. Otevřené jsou trhy na Slovensku. O komercializaci se uvažuje v Maďarsku a v Polsku. Příjemce již zrealizoval pilotní provoz pro FCC Česká republika, probíhají předběžné tržní konzultace pro Českou poštu a je poptáván monitoring pro Marius Pedersen SK a společnost RECOVERA.

  • Kategorie aplik. výsledku dle nákladů

  • IČO vlastníka výsledku

    61247685;00216275

  • Název vlastníka

    RADIUM s.r.o.;Univerzita Pardubice

  • Stát vlastníka

    CZ - Česká republika

  • Druh možnosti využití

    A - K využití výsledku jiným subjektem je vždy nutné nabytí licence

  • Požadavek na licenční poplatek

    A - Poskytovatel licence na výsledek požaduje licenční poplatek

  • Adresa www stránky s výsledkem