Experimentální metody v obrábění
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F61989100%3A27230%2F11%3A86081314" target="_blank" >RIV/61989100:27230/11:86081314 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Experimentální metody v obrábění
Popis výsledku v původním jazyce
Potřeba experimentálního studia jevů souvisí s rostoucími nároky na kvalitu strojírenské produkce, stejně tak souvisí s produktivitou a hospodárností výroby. Třískové obrábění tvoří podstatnou část strojírenské výroby, na kterou je navázána celá řada metod experimentální analýzy. Tato analýza slouží nejen na nevyhnutelnou identifikaci významných aspektů řezného procesu ale i na ověření navrhovaných řešení optimalizace a intenzifikace, které vycházejí z identifikace. Nevyhnutelným předpokladem úspěšnostinavrhovaných řešení je zvládnutí experimentálních metod pro identifikaci jednotlivých parametrů, znalost možných variantních postupů, jejich předností a nevýhod.
Název v anglickém jazyce
Experimental Methods in Machining
Popis výsledku anglicky
The need for experimental studies of phenomena related to the increasing demands for quality engineering products, as well as related to productivity and efficiency of production. Cutting is an essential part of engineering, which is linked to a number of experimental methods of analysis. This analysis is not only the inevitable identification of significant aspects of the cutting process, but also to verify the proposed solutions to optimization and intensification, based identification. An inevitableprerequisite for the success of the proposed solution is to manage experimental methods to identify individual parameters, knowledge of possible alternative methods, their advantages and disadvantages.
Klasifikace
Druh
D - Stať ve sborníku
CEP obor
JP - Průmyslové procesy a zpracování
OECD FORD obor
—
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
O - Projekt operacniho programu
Ostatní
Rok uplatnění
2011
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název statě ve sborníku
Sborník příspěvků workshopu k projektu "Zvyšování kompetencí studentů technických oborů prostřednictvím modulární inovace studijních programů"
ISBN
978-80-248-2501-4
ISSN
—
e-ISSN
—
Počet stran výsledku
2
Strana od-do
45-46
Název nakladatele
VŠB-TU Ostrava, Fakulta strojní, Katedra mechanické technologie
Místo vydání
Ostrava
Místo konání akce
Ostrava
Datum konání akce
23. 11. 2011
Typ akce podle státní příslušnosti
CST - Celostátní akce
Kód UT WoS článku
—