Modulární software pro testování vybraných metod zpracování biologických signálů
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F61989100%3A27240%2F18%3A10241703" target="_blank" >RIV/61989100:27240/18:10241703 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Modulární software pro testování vybraných metod zpracování biologických signálů
Popis výsledku v původním jazyce
Softwar pro zpracování nejčastěji využívaných biosignálů v diagnostice (EKG, EEG, EMG, PPG, FKG) a jeho implementace v Matlabu. Sofware je vytvořen s cílem pojmout co největší oblast zpracování biosignálů tak, aby bylo možné provést základní úpravy, popř. analýzu jakéhokoli jednorozměrného biosignálu.
Název v anglickém jazyce
Modular System for Processing, Analysis, and Evaluation of Biological Signals
Popis výsledku anglicky
This tool implemented in Matlab environment is designed for analysis of most popular biosignals in diagnostics (ECG, EEG, EMG, PPG, PCG). The software is designed to offer the largest possible area of biosignal processing methods in order to be able to make basic adjustments and / or analysis of any one-dimensional biosignal.
Klasifikace
Druh
R - Software
CEP obor
—
OECD FORD obor
20201 - Electrical and electronic engineering
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/FV20581" target="_blank" >FV20581: Zařízení pro měření a zpracování biosignálů s využitím optovláknových senzorů</a><br>
Návaznosti
P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)
Ostatní
Rok uplatnění
2018
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Interní identifikační kód produktu
ev.č.:013/15-11-2018_SW
Technické parametry
V programu MATLAB r2015a bylo vytvořeno uživatelské rozhraní (dále GUI) pro zpracování výše zmíněných biosignálů (EKG, EEG, EMG, FKG, PPG) a jejich základní analýzu. Výsledný software se skládá z několika hlavních bloků: a) načtení signálu, popř. jeho smazání či uložení, b) převzorkování signálu interpolačními metodami, c) přidání rušení k signálu, d) filtrace signálu ve frekvenční i časové oblasti, e) další metody zpracování signálu, jako je jeho dekompozice nebo vlnková transformace, f) analýza signálu dle jeho původu. Každý tento blok obsahuje několik modulů, které umožňují signál upravit (typ filtru, konkrétní metoda zpracování signálu, typ rušení). Tyto moduly jsou v podstatě novým grafickým oknem, v rámci něhož uživatel může pracovat se signálem nezávisle na hlavním grafickém okně a rozhodnout se, zda upravený signál zahrne do dalšího zpracování či nikoliv a zvolí metodu jinou. Upravené signály v jednotlivých modulech se ukládají do hlavního grafického okna, kde lze sledovat změny signálu před i po zpracování.
Ekonomické parametry
Ekonomické parametry nejsou přímo vázány na výsledek. Výsledek je součástí většího celku aktivit v oblasti zařízení pro měření a zpracování biosignálů s využitím optovláknových senzorů.
IČO vlastníka výsledku
—
Název vlastníka
FEI VŠB-TU Ostrava