Konfigurovatelný testovací polygon - model sítě
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F61989100%3A27240%2F22%3A10250739" target="_blank" >RIV/61989100:27240/22:10250739 - isvavai.cz</a>
Nalezeny alternativní kódy
RIV/61989100:27730/22:10250739
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Konfigurovatelný testovací polygon - model sítě
Popis výsledku v původním jazyce
Konfigurovatelný testovací polygon - model sítě představuje zařízení, které dokáže simulovat nadřazenou síť s libovolně nastavitelnými parametry. Model sítě je tak možné pomocí PC uvádět do různých provozních stavů, které simulují běžné situace na distribučních vedeních. Model sítě dokáže simulovat různé úrovně zatížení sítě s libovolným účiníkem, a to jak kapacitního, tak induktivního charakteru. Kromě nastavení konstantních parametrů je také možno pomocí řídícího PC simulovat časové změny v parametrech sítě. V rámci řešení projektu byly pomocí modelu sítě simulovány různé provozní stavy, při kterých byla testována funkce bezkontaktního detektoru izolačních poruch. Tento model lze tak s výhodou použít ke sběru dat na modelu sítě, a to v kontrolovatelných laboratorních podmínkách.
Název v anglickém jazyce
Configurable test polygon - the power grid model
Popis výsledku anglicky
Configurable test polygon - the power grid model represents a device that can simulate a superior network with arbitrarily adjustable parameters. It is thus possible to use a PC to put the network model into various operating states that simulate normal situations on distribution lines. The network model can simulate different levels of network load with any power factor, both capacitive and inductive in nature. In addition to setting constant parameters, it is also possible to simulate time changes in network parameters using the control PC. As part of the project solution, various operating conditions were simulated using the network model, during which the function of the non-contact insulation fault detector was tested. This model can thus be advantageously used to collect data on a network model, under controllable laboratory conditions.
Klasifikace
Druh
G<sub>funk</sub> - Funkční vzorek
CEP obor
—
OECD FORD obor
20201 - Electrical and electronic engineering
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/TN01000007" target="_blank" >TN01000007: Národní centrum pro energetiku</a><br>
Návaznosti
P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)
Ostatní
Rok uplatnění
2022
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Interní identifikační kód produktu
041/29-11-2022_F
Číselná identifikace
VSBOSA8917374F
Technické parametry
Model sítě se skládá z jednotlivých pasivních prvků typu odpor, indukčnost a kapacita. Tyto individuální prvky je možné pomocí sady relé zapojovat do nejrůznějších sérioparalelních kombinací pro dosažení proměnlivých hodnot zatížení sítě při různé hodnotě účiníku. Max. zátěž modelu je až 4000 W, účiník je možné měnit v rozsahu 0,5 kapacitních až 0,5 induktivních. Minimální možný krok změny výkonu je 100 W. Nastavení modelu je řešeno pomocí sériového rozhraní, ovládaném řídícím PC.
Ekonomické parametry
Výstup ve svém důsledku přinese pracovišti konkurenční výhodu v oblastech elektrotechniky a energetiky, a to zejména při měření a testování nejrůznějších senzorů elektrických veličin. Přesné ekonomické parametry bohužel není možné kvantifikovat.
Kategorie aplik. výsledku dle nákladů
—
IČO vlastníka výsledku
—
Název vlastníka
Centrum ENET, VŠB - TU Ostrava
Stát vlastníka
CZ - Česká republika
Druh možnosti využití
V - Výsledek je využíván vlastníkem
Požadavek na licenční poplatek
—
Adresa www stránky s výsledkem
—