Farmakoterapie fibrilace síní
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F61989592%3A15110%2F07%3A00004313" target="_blank" >RIV/61989592:15110/07:00004313 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Farmakoterapie fibrilace síní
Popis výsledku v původním jazyce
Fibrilace síní je nejčastější a nejnákladnější setrvalou tachyarytmií. Její farmakologická léčba spočívá na prvním místě v prevenci tromboembolických komplikací warfarinem, popřípadě aspirinem. S použitím antiarytmik blokujících vedení v atrioventrikulárním uzlu se snažíme úpravou srdeční frekvence mírnit symptomy nemocných a předcházet jejím hemodynamickým důsledkům. Antiarytmika I. a III. skupiny Vaughanovy - Williamsovy klasifikace používáme ke stabilizaci sinusového rytmu u nemocných s menším rizikem proarytmie a nižší pravděpodobností vzniku permanentní fibrilace síní. Oba výše zmíněné postupy s použitím antiarytmik jsou prognosticky rovnocenné, výběr léčebné strategie je tedy nutno individualizovat podle přítomnosti symptomů a rozsahu srdečního postižení.
Název v anglickém jazyce
Pharmacotherapy of atrial fibrillation
Popis výsledku anglicky
Atrial fibrillation is the most often and economically demanding sustained tachyarrhythmia. Pharmacotherapy of atrial fibrillation consists of the first place in prevention of thromboembolic complications by warfarin or aspirin. Heart rate control is usually made by so called atrioventricular nodal blockers in order to prevent symptoms and haemodynamic complication of atrial fibrillation. Class III antiarrhythmic drugs are usually used to stabilize sinus rhythm in patients with lower risk of proarrhythmia and chronic form of atrial fibrillation. Both strategies are prognostically equivalent. Therefore, the chosen strategy should be individualized.
Klasifikace
Druh
J<sub>x</sub> - Nezařazeno - Článek v odborném periodiku (Jimp, Jsc a Jost)
CEP obor
FA - Kardiovaskulární nemoci včetně kardiochirurgie
OECD FORD obor
—
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
S - Specificky vyzkum na vysokych skolach
Ostatní
Rok uplatnění
2007
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název periodika
Postgraduální medicína
ISSN
1212-4184
e-ISSN
—
Svazek periodika
9
Číslo periodika v rámci svazku
8
Stát vydavatele periodika
CZ - Česká republika
Počet stran výsledku
8
Strana od-do
997-1004
Kód UT WoS článku
—
EID výsledku v databázi Scopus
—