Dekontaminace zraněných osob - tvorba informační webové stránky k projektu
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F61989592%3A15120%2F21%3A73618634" target="_blank" >RIV/61989592:15120/21:73618634 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
<a href="http://www.pdzo.cz" target="_blank" >http://www.pdzo.cz</a>
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Dekontaminace zraněných osob - tvorba informační webové stránky k projektu
Popis výsledku v původním jazyce
Dekontaminace je soubor metod, postupů, organizačního zabezpečení a prostředků k účinnému odstranění nebezpečné látky. Dekontaminace zraněných osob musí být prováděna za součinnosti všech složek Integrovaného záchranného systému v takovém režimu, který si vyžaduje použitý kontaminant. Vzhledem k tomu, že úplné odstranění kontaminantu není možné (zůstává tzv. zbytková kontaminace), rozumí se dekontaminací snížení škodlivého účinku kontaminantu na takovou bezpečnou úroveň, která neohrožuje zdraví a život osob a zvířat, a jeho likvidace. Každý výzkum, vývoj a analýza, který opětovně kriticky vyhodnocuje a snaží se nalézt nejoptimálnější způsob jak zachránit život v přednemocniční i nemocniční fázi vývojem efektivní metodiky, dává vlastně lidem druh bezpečí a jistoty. Péče o zraněné by měla být zahájena ihned, tedy ještě předtím, než se začne s detekcí a analýzou činitelů, zónováním a dekontaminací. Při dekontaminaci musí být zohledněny faktory jako např. zkušenost personálu, informovanost o typu náhlé poruchy zdraví, informace o dostupných zdravotnických prostředcích. Vytvoření celorepublikové certifikované metodiky a algoritmů pro stanovení poskytování zdravotní péče je zcela klíčové pro minimalizaci času pobytu pacienta v místě neštěstí a maximální zefektivnění systému triage, zahájení léčby a maximalizaci efektivity transportu a zahájení nemocniční fáze léčby.
Název v anglickém jazyce
Decontamination of injured persons - creation of an information website for the project
Popis výsledku anglicky
Decontamination is a set of methods, procedures, organizational security and means for the effective removal of a hazardous substance. Decontamination of injured persons must be carried out with the cooperation of all components of the Integrated Rescue System in the mode required by the used contaminant. Since complete removal of the contaminant is not possible (so-called residual contamination remains), decontamination means reducing the harmful effect of the contaminant to a safe level that does not threaten the health and life of people and animals, and its disposal. Every research, development and analysis that critically evaluates again and tries to find the most optimal way to save life in the pre-hospital and hospital phase by developing an effective methodology actually gives people a kind of safety and security. Care of the injured should begin immediately, that is, even before the detection and analysis of agents, zoning and decontamination. During decontamination, factors such as the experience of the staff, awareness of the type of sudden health disorder, information on available medical resources must be taken into account. The creation of a nationwide certified methodology and algorithms for determining the provision of health care is absolutely key to minimizing the patient's stay at the scene of the accident and maximizing the efficiency of the triage system, starting treatment and maximizing the efficiency of transport and starting the hospital phase of treatment.
Klasifikace
Druh
A - Audiovizuální tvorba
CEP obor
—
OECD FORD obor
30304 - Public and environmental health
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/VH20172020011" target="_blank" >VH20172020011: Dekontaminace zraněných osob</a><br>
Návaznosti
P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)
Ostatní
Rok uplatnění
2021
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
ISBN
—
Místo vydání
—
Název nakladatele resp. objednatele
—
Verze
—
Identifikační číslo nosiče
—