Uplatňování současných poznatků a trendů ve sportovním tréninku u vrcholových volejbalových týmů ČR
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F61989592%3A15510%2F10%3A10218258" target="_blank" >RIV/61989592:15510/10:10218258 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Uplatňování současných poznatků a trendů ve sportovním tréninku u vrcholových volejbalových týmů ČR
Popis výsledku v původním jazyce
Cílem práce bylo získat informace o tom, jak trenéři vrcholových seniorských a juniorských volejbalových týmů v ČR uplatňují současné poznatky a trendy v tréninku a koučování. Vytvořili jsme anketu, která byla zaslána 49 ti trenérům, odpovědělo 24. Výsledky šetření naznačily, že trenéři neuplatňují při své práci všechny důležité poznatky a trendy. Byly zjištěny diference mezi mužskými a ženskými družstvy v oblasti psycho-sociálních aspektů tréninku Ukázalo se, že: trenéři mužských družstev vychází při koncipování tréninku s míčem důsledněji z reálných herních situací a vyžadují více obranné herní kombinace na síti; juniorská družstva zaostávají za seniorskými v počtu hodin tréninku s míčem a ve vytváření podmínek pro úspěšnou realizaci útočných kombinací s vystřelenou nahrávkou. Studie upozornila na možné nedostatky v tréninku a koučování týmů a na některé významné rozdíly mezi sledovanými skupinami trenérů.
Název v anglickém jazyce
Contemporary findings and trends in sport training and their application in top volleyball teams in the Czech Republic
Popis výsledku anglicky
The goal of the study was to acquire information regarding how do top volleyball coaches of senior and junior elite volleyball teams in the Czech Republic put current knowledge and trends in volleyball sport training and coaching in practice. We createda survey which was sent to 49 coaches, 24 of them replied. The results shows that coaches do not apply all important knowledge and trends for players preparation. Difference between male and female teams in the area of psycho-social training aspects werefound.Coaches of male teams base their training sessions on real game situations more thoroughly and require defensive game combinations at the net more often; junior teams are behind senior teams in the number of training hours with the ball a week andin making conditions for successful realization of offensive game combinations with fast set. The study pointed to possible deficiencies in training and coaching and differences in observed groups of coaches.
Klasifikace
Druh
J<sub>x</sub> - Nezařazeno - Článek v odborném periodiku (Jimp, Jsc a Jost)
CEP obor
AK - Sport a aktivity volného času
OECD FORD obor
—
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
I - Institucionalni podpora na dlouhodoby koncepcni rozvoj vyzkumne organizace
Ostatní
Rok uplatnění
2010
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název periodika
Tělesná kultura
ISSN
1211-6521
e-ISSN
—
Svazek periodika
33
Číslo periodika v rámci svazku
1
Stát vydavatele periodika
CZ - Česká republika
Počet stran výsledku
110
Strana od-do
—
Kód UT WoS článku
—
EID výsledku v databázi Scopus
—