Porovnání metod dokumentace historických artefaktů
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F68407700%3A21110%2F14%3A00223765" target="_blank" >RIV/68407700:21110/14:00223765 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Porovnání metod dokumentace historických artefaktů
Popis výsledku v původním jazyce
Dokumentace historických památek je v posledních letech velmi oblíbenou tematikou řady světových i tuzemských odborníků. Cílem jejich výzkumu je snaha nalézt vhodné řešení, jak památky dokumentovat a vizualizovat. Výsledky pak slouží k dalšímu výzkumu nebo jsou v podobě 3D modelů ukázány veřejnosti v podobě virtuálních sbírek. V této práci jsou popsány dvě metody dokumentace historických artefaktů ? metoda vycházející ze série snímků, tzv. image-based modeling a metoda laserového skenování. Pro každou metodu je ukázán princip pořízení dat a zpracování do podoby 3D modelu. Na závěr je provedeno srovnání obou uvedených metod.
Název v anglickém jazyce
Comparison of Methods for Documentation of Historical Artifacts
Popis výsledku anglicky
Documentation of historical object is still very popular topic of many scientific articles.This article is focused on two methods for documentation of historical artifacts - image-based modeling (method based on a sequence of images of the object) and laser scanning. For each method the process of data acquisition and 3D models creation is described. One part of the article is aimed at the comparision of the mentioned methods.
Klasifikace
Druh
O - Ostatní výsledky
CEP obor
IN - Informatika
OECD FORD obor
—
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
S - Specificky vyzkum na vysokych skolach
Ostatní
Rok uplatnění
2014
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů