Stolní systém pro řízenou perfuzi a decelularizaci
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F68407700%3A21460%2F21%3A00357477" target="_blank" >RIV/68407700:21460/21:00357477 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Stolní systém pro řízenou perfuzi a decelularizaci
Popis výsledku v původním jazyce
Proces decelularizace vyžaduje použití řady činidel (detergenty, tenzidy, enzymy) v relativně dlouhém časovém intervalu (24 – 72 hodin dle typu tkáně). Kromě toho je nutné zajistit intenzivní proplach decelularizovaný tkáně tak aby byly eliminovány možná rezidua decelularziačních činidel v tkáni, jež by způsobili její cytotoxicitu. Jednotlivá činidla/proplach pro zajištění správného postupu je nutné v čase postupně měnit, a to jak z hlediska změny roztoku, tak i vytvoření chemických gradientů. Pro tyto potřeby byl optimalizován systém, jež s minimálním zásahem obsluhy je schopný celý proces realizovat. Tento popsaný systém obsahuje sestavu čerpadel a ventilů pro zajištění decelularizace v připojených decelularizačních komorách a je programovatelný pro nastavení procesu pro různé typy tkání. Zároveň je koncipován pro použití s jednorázovým materiálem.
Název v anglickém jazyce
Desktop system for controlled perfusion and decellularization
Popis výsledku anglicky
The process of decellularization requires the use of a number of agents (detergents, surfactants, enzymes) in a relatively long time interval (24 - 72 hours depending on the type of tissue). In addition, it is necessary to provide an intensive flushing of the decellularized tissue so as to eliminate possible residues of the tissue decellularizing agents that would cause its cytotoxicity. The individual reagents / flushes must be gradually changed over time to ensure proper procedure, both in terms of solution change and the formation of chemical gradients. For these needs, the system was optimized, which is able to implement the whole process with the minimal intervention of the operator. This described system includes a set of pumps and valves to provide decellularization in the connected decellularization chambers and is programmable to set up a process for different tissue types. At the same time, it is designed for use with disposable material.
Klasifikace
Druh
G<sub>funk</sub> - Funkční vzorek
CEP obor
—
OECD FORD obor
30201 - Cardiac and Cardiovascular systems
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/NV18-02-00422" target="_blank" >NV18-02-00422: Nové materiály pro kardiovaskulární chirurgii na bázi modifikovaných decelularizovaných tkání</a><br>
Návaznosti
P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)
Ostatní
Rok uplatnění
2021
Kód důvěrnosti údajů
C - Předmět řešení projektu podléhá obchodnímu tajemství (§ 504 Občanského zákoníku), ale název projektu, cíle projektu a u ukončeného nebo zastaveného projektu zhodnocení výsledku řešení projektu (údaje P03, P04, P15, P19, P29, PN8) dodané do CEP, jsou upraveny tak, aby byly zveřejnitelné.
Údaje specifické pro druh výsledku
Interní identifikační kód produktu
FVZ-NV18-0200422-3
Číselná identifikace
FVZ-NV18-0200422-3
Technické parametry
Využito příjemcem k dalšímu výzkumu.
Ekonomické parametry
Nejsou specifikovány.
Kategorie aplik. výsledku dle nákladů
—
IČO vlastníka výsledku
68407700
Název vlastníka
České vysoké učení technické v Praze / FBMI / katedra biomedicínské techniky
Stát vlastníka
CZ - Česká republika
Druh možnosti využití
V - Výsledek je využíván vlastníkem
Požadavek na licenční poplatek
A - Poskytovatel licence na výsledek požaduje licenční poplatek
Adresa www stránky s výsledkem
—