Možná využití modelování a simulace v Brain-Computer Interface systémech
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F70883521%3A28140%2F21%3A63536258" target="_blank" >RIV/70883521:28140/21:63536258 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
<a href="http://trilobit.fai.utb.cz/mozna-vyuziti-modelovani-a-simulace-v-brain-computer-interface-systemech" target="_blank" >http://trilobit.fai.utb.cz/mozna-vyuziti-modelovani-a-simulace-v-brain-computer-interface-systemech</a>
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Možná využití modelování a simulace v Brain-Computer Interface systémech
Popis výsledku v původním jazyce
Článek se zabývá modelováním a simulací v Brain-Computer Interface (BCI) systémech. Hlavním cílem BCI je pomoci lidem s těžkým zdravotním postižením, avšak tato oblast může sloužit i lidem zdravým. BCI vytváří přímé propojení mezi mozkem a externím zařízením jako je počítač, robotická ruka, neuroprotéza, exoskeleton, invalidní vozík a mnoho dalších. Systémy BCI můžeme rozdělit na invazivní a neinvazivní. Dále můžeme systémy dělit pomocí typu získávání signálů. V této práci jsme se zaměřili na modelování a simulaci neinvazivních BCI systémů, které pro snímání mozkové aktivity využívají metodu Elektroencefalografie (EEG).
Název v anglickém jazyce
Possible uses of modeling and simulation in Brain-Computer Interface systems
Popis výsledku anglicky
The article deals with modeling and simulation in Brain-Computer Interface (BCI) systems. The main goal of BCI is to help people with severe disabilities, but this area can also serve healthy people. BCI creates a direct communication between the brain and external devices such as a computer, robotic arm, neuroprosthesis, exoskeleton, wheelchair, and others. BCI systems can be divided into invasive and noninvasive. Furthermore, we can divide the systems using different types of signal acquisition. In this work, we focused on modeling and simulation of non-invasive BCI systems that use the Electroencephalography (EEG) method to detect brain activity.
Klasifikace
Druh
J<sub>ost</sub> - Ostatní články v recenzovaných periodicích
CEP obor
—
OECD FORD obor
10201 - Computer sciences, information science, bioinformathics (hardware development to be 2.2, social aspect to be 5.8)
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
S - Specificky vyzkum na vysokych skolach
Ostatní
Rok uplatnění
2021
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název periodika
Trilobit
ISSN
1804-1795
e-ISSN
—
Svazek periodika
2021
Číslo periodika v rámci svazku
2
Stát vydavatele periodika
CZ - Česká republika
Počet stran výsledku
11
Strana od-do
1-11
Kód UT WoS článku
—
EID výsledku v databázi Scopus
—