Archeologické atlasy památkových objektů. Prostorová identifikace terénních zásahů v památkových areálech
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F75032333%3A_____%2F18%3AN0000030" target="_blank" >RIV/75032333:_____/18:N0000030 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Archeologické atlasy památkových objektů. Prostorová identifikace terénních zásahů v památkových areálech
Popis výsledku v původním jazyce
Archeologické atlasy představují v rámci památkové péče a archeologie evidenční systém a oborový zdroj informací k jednotlivým památkovým objektům/areálům. Vycházejí z dlouhodobě vnímaných potřeb ucelení a syntézy prostorových a časových dat v prostředí GIS týkajících se zásahů do terénu. Účelem atlasů je především prostorová identifikace veškerých dohledatelných zásahů zpětně do minulosti a jejich charakteristika. Výsledkem je přehled z pohledu archeologie narušených, zničených a zachovaných ploch historických terénů v rámci jednotlivých památkových objektů včetně časových a dalších základních údajů k těmto zásahům, tedy zmapování archeologického potenciálu terénu. Atlasy lze využívat jako podklad při přípravě projektů týkajících se památkového objektu a k plánování archeologických výzkumů jak záchranného, tak i badatelského charakteru na daném území.
Název v anglickém jazyce
Archaeological atlases of heritage structures. Spatial identification of field interventions in heritage sites
Popis výsledku anglicky
The archaeological atlases represent, in the context of heritage care and archaeology, a registration system and a professional source of information to particular monuments/sites. The unification and synthesis of spatial and chronological data in the GIS system, related to archaeological actions, has been required for a long time. The purpose of atlases is primarily spatial identification of all traceable actions back to the past and their characteristics. From the archaeological point of view the result is an overview of disturbed, destroyed and preserved areas of historical terrains within particular heritage sites including chronological and other basic data of these actions, i.e. mapping of the archaeological potential of the terrain. Atlases can be used as a basis for the projects related to the heritage site and to planning archaeological research of both rescue and research character in the given site.
Klasifikace
Druh
J<sub>ost</sub> - Ostatní články v recenzovaných periodicích
CEP obor
—
OECD FORD obor
60102 - Archaeology
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
I - Institucionalni podpora na dlouhodoby koncepcni rozvoj vyzkumne organizace
Ostatní
Rok uplatnění
2018
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název periodika
Zprávy památkové péče
ISSN
1210-5538
e-ISSN
—
Svazek periodika
78
Číslo periodika v rámci svazku
6
Stát vydavatele periodika
CZ - Česká republika
Počet stran výsledku
6
Strana od-do
500-505
Kód UT WoS článku
—
EID výsledku v databázi Scopus
—