Inkluze žáka s odlišným mateřským jazykem
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F00216208%3A11410%2F18%3A10381347" target="_blank" >RIV/00216208:11410/18:10381347 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Inkluze žáka s odlišným mateřským jazykem
Popis výsledku v původním jazyce
: Příspěvek nastiňuje problematiku týkající se inkluze žáků s odlišným mateřským jazykem do českých škol. Autorka se opírá o současnou novelu školského zákona z roku 2016 a legislativní změny, které souvisí se vzděláváním a podporou žáků-cizinců. Zaobírá se vymezením pojmu "žák s odlišným mateřským jazykem", organizačním zajištěním výuky, specifiky práce ve výuce a hodnocením zmiňovaných žáků. Uvádí zkušenosti z vlastní pedagogické praxe, z námětů pro zefektivnění inkluze a z realizace vlastních výzkumných šetření zaměřených na evoluci komunikačních činností v průběhu 1. vzdělávacího období a na zjišťování prekonceptů v oblasti výuky syntaktického učiva. Předkládá zjištění a upozorňuje na slabé a silné stránky zmiňované problematiky, zájmy a možnosti podpory s cílem pomoci těmto žákům, jejich rodičům a učitelům.
Název v anglickém jazyce
Inclusion of a pupil with a different mother tongue
Popis výsledku anglicky
The contribution outlines the issues relating to the inclusion of pupils with a different mother tongue in Czech schools. The author relies on the current amendments to the education law from the year 2016 and the legislative changes that relate to the education and support of students-foreigners. Deals with the definition of a pupil with a different native language, the organization providing the teaching, the specifics of work in the teaching and assessment of pupils. It is reported the experience of their own teaching practice, from ideas for streamlining the inclusions and of the implementation of their own research investigations focused on the evolution of communication activities in the course of 1. the educational period and for the detection of pre-concepts in the field of teaching the syntax. Presents the findings and highlights the strengths and weaknesses of the mentioned issues, interests and options of support to help these pupils, their parents and teachers.
Klasifikace
Druh
J<sub>ost</sub> - Ostatní články v recenzovaných periodicích
CEP obor
—
OECD FORD obor
50301 - Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
I - Institucionalni podpora na dlouhodoby koncepcni rozvoj vyzkumne organizace
Ostatní
Rok uplatnění
2018
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název periodika
Didaktické studie
ISSN
1804-1221
e-ISSN
—
Svazek periodika
10
Číslo periodika v rámci svazku
2
Stát vydavatele periodika
CZ - Česká republika
Počet stran výsledku
22
Strana od-do
40-61
Kód UT WoS článku
—
EID výsledku v databázi Scopus
—