K problému proměny lidské práce v období globalizace
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F00216224%3A14560%2F16%3A00093904" target="_blank" >RIV/00216224:14560/16:00093904 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
K problému proměny lidské práce v období globalizace
Popis výsledku v původním jazyce
Globalizace je výsledkem spontánního vývoje dravě orientované civilizace (dále jen kultury). V případě, že současný ekonomický systém zachovává svou fascinaci vědou orientovanou na produktivitu, bude množství dostupné lidské práce i nadále klesat. A zároveň bude pokračovat a zrychlovat se proces pustošení Země jak výrobou, tak osobní spotřebou. Chceme-li vrátit část populace zpět do výrobního pracovního procesu, který je u lidí biologicky zakotven, budeme muset provést do hloubky sahající biofilní proměnu lidské kultury. To znamená, že budeme muset vytvářet smysluplné technologické „mezery“ pro účast lidí v abiotické výrobě, která by mohla být plně automatizovaná; a zároveň je nejvyšší čas začít zvažovat, jak vrátit část lidské populace z velkých měst zpět na venkov, kde by mohli pečovat o zvířata, půdu, lesy a krásu krajiny.
Název v anglickém jazyce
On the transformation of human labor in the globalization period
Popis výsledku anglicky
Globalization is the product of a spontaneous development of a predatory-oriented civilization (the Culture). If the contemporary economic system preserves its fascination with the productivity-oriented science, the amount of available human labor will continue to decline. And simultaneously there will continue and speed up the process of ravaging the Earth by both manufacturing and final personal consumption. If we want to return a part of the population back into the productive labor process, which is biologically determined in humans, we will have to perform a deep reaching biofile transformation of the human culture. It means that we will have to create purposeful technology gaps for human participation in the abiotic production, which could possibly be fully automated, and at the same time it is high time to start considering how to return a part of the human population from large cities back to the country, where they could care for animals, soils, forests and the beauty of the landscape.
Klasifikace
Druh
D - Stať ve sborníku
CEP obor
AE - Řízení, správa a administrativa
OECD FORD obor
—
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
I - Institucionalni podpora na dlouhodoby koncepcni rozvoj vyzkumne organizace
Ostatní
Rok uplatnění
2016
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název statě ve sborníku
GLOBALIZATION AND ITS SOCIO-ECONOMIC CONSEQUENCES, 16TH INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCE PROCEEDINGS
ISBN
9788081541919
ISSN
—
e-ISSN
—
Počet stran výsledku
7
Strana od-do
2036-2042
Název nakladatele
UNIV ZILINA, FAC OPERATION & ECONOMICS TRANSPORT & COMMUNICATION
Místo vydání
Žilina
Místo konání akce
Rajecke Teplice, SLOVAKIA
Datum konání akce
1. 1. 2016
Typ akce podle státní příslušnosti
EUR - Evropská akce
Kód UT WoS článku
000393253800253