Mush-up teaching: Výběr a tvorba výukových materiálů prostřednictvím kompilačně-autentických metod
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F00216224%3A14640%2F17%3A00100562" target="_blank" >RIV/00216224:14640/17:00100562 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Mush-up teaching: Výběr a tvorba výukových materiálů prostřednictvím kompilačně-autentických metod
Popis výsledku v původním jazyce
Dynamický rozvoj informačních a komunikačních technologií, zejména multimédií a sociálních sítí, i jejich vzrůstající vliv na chod společnosti s sebou nutně přinášejí nezbytné změny ve vzdělávání. Oblast výuky cizích jazyků na vysokých školách představuje jedno z prostředí, ve kterém se původní experimentální povaha využití technologií, multimediálních prvků a komunikace na sociálních sítích posunula do fáze přirozeného začleňování do běžné výuky a jejich přítomnost se mnohde stala již rutinní záležitostí. Tento příspěvek má za cíl na příkladu Centra jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity (CJV MU) poukázat na možnosti výběru a tvorby výukových materiálů pro komplexní, flexibilní a individualizované jazykové vzdělávání v akademickém prostředí. V rámci prezentace budou představeny funkční postupy, které umožňují efektivní kompilaci, a potažmo didaktizaci, 16 materiálů existujících online. Dále budou nastíněny výseky prostoru sociálních sítí, které s sebou přinášejí prvky autenticity, díky nimž lze účinně kombinovat synchronní a asynchronní komunikaci s aktivitami individuálního a kolaborativního charakteru takovým způsobem, aby bylo možné vysokoškolské studenty zapojit do realistických situací akademické či odborné povahy a vystavit je tak prostředí, ve kterém by si mohli ověřit a zdokonalit své jazykové, odborné i socio-kulturní dovednosti.
Název v anglickém jazyce
Mush-up teaching: Výběr a tvorba výukových materiálů prostřednictvím kompilačně-autentických metod
Popis výsledku anglicky
The dynamic development of information and communication technologies, especially multimedia and social networks, and their growing influence on the company's operation necessarily bring about the necessary changes in education. The area of foreign language teaching at universities is one of the environments in which the original experimental nature of the use of technologies, multimedia elements, and social networking has moved into the natural integration phase into ordinary teaching, and their presence has often become a routine matter. The aim of this contribution is to illustrate the possibility of selecting and creating teaching materials for complex, flexible and individualized language education in the academic environment, on the example of the Language Center of Masaryk University (CJV MU). The presentations will present functionalities that enable effective compilation and, in turn, didacticisation, of 16 online materials. It will also outline areas of social networking space that bring authentication elements that can effectively combine synchronous and asynchronous communication with activities of individual and collaborative nature in such a way as to enable university students to engage in realistic situations of academic or professional nature and to expose them an environment in which they can verify and improve their linguistic, professional and socio-cultural skills.
Klasifikace
Druh
O - Ostatní výsledky
CEP obor
—
OECD FORD obor
50300 - Education
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
I - Institucionalni podpora na dlouhodoby koncepcni rozvoj vyzkumne organizace
Ostatní
Rok uplatnění
2017
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů