Komparace přístupů k vnitřní evaluaci kvality výuky na VŠ
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F27133257%3A_____%2F16%3AN0000040" target="_blank" >RIV/27133257:_____/16:N0000040 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Komparace přístupů k vnitřní evaluaci kvality výuky na VŠ
Popis výsledku v původním jazyce
Stať je zaměřena na popis přístupů k vnitřní evaluaci kvality výuky na příkladu tří pracovišť vysokoškolských institucí a se srovnáním se současnými požadavky Novely vysokoškolského zákona. Vychází z dlouhodobě realizované vnitřní evaluace kvality výuky prostřednictvím hodnocení výuky studenty a absolventy ČVUT, dále z pilotního hodnocení kvality terciální instituce v projektu IPN kvalita na ČVUT na základě aplikace modelu EFQM (autorka byla hlavní řešitelkou systému hodnocení výuky na ČVUT v letech 2003 – 2015 a hlavní řešitelkou pilotního vnitřního hodnocení na ČVUT v letech 2012 - 2015). Přístupy, metodika, používané techniky sběru evaluačních dat jsou porovnány se současnými postupy na Centru školského managementu Pedagogické fakulty UK a na soukromé VŠ – VŠRR. Popisuje, jak probíhala evaluace kvality výuky, jaké bylo procesní zapojení jednotlivých úrovní řízení a jak byly a jsou používány výsledky pro zlepšení kvality výuky. Odpovídá na otázky: Jaké jsou přístupy k vnitřní evaluaci kvality výuky na VŠ? Jaké jsou současné přístupy k evaluaci kvality výuky v uváděných třech institucích terciálního vzdělávání?
Název v anglickém jazyce
Comparison of approaches to internal evaluation of the quality of teaching at universities
Popis výsledku anglicky
The article focuses on description of approaches to internal evaluation of the quality of teaching on the example of three centers of higher education institutions and the comparison with the current requirements of the Higher Education Act Amendments. Based on the long term internal evaluation of teaching quality by students and graduates of CTU, followed by a pilot evaluation of the quality of tertiary institutions in the project IPN Quality at CTU by EFQM (the author was chief investigator of the evaluation system of teaching at the CTU in 2003 – 2015 and of the internal evaluation of the pilot at the CTU in the years 2012-2015). Approaches, methods, used data collection techniques of evaluation are compared to the current procedures at the Center School Management Faculty of Education of CU and at private universities - VSRR. It describes processes during the evaluation of the quality of teaching, procedural involvement of management and improving results of teaching quality. Answers the questions: What are the approaches to internal evaluation of the quality of teaching at the university? What are the current approaches to evaluating the quality of teaching in placed of the three institutions of tertiary education?
Klasifikace
Druh
D - Stať ve sborníku
CEP obor
—
OECD FORD obor
50301 - Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
N - Vyzkumna aktivita podporovana z neverejnych zdroju
Ostatní
Rok uplatnění
2016
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název statě ve sborníku
Pedagogická diagnostika a evaluace 2016
ISBN
978-80-7464-863-2
ISSN
—
e-ISSN
—
Počet stran výsledku
9
Strana od-do
64-72
Název nakladatele
Ostravská Univerzita, Pedagogická fakulta
Místo vydání
Ostrava
Místo konání akce
Ostravice
Datum konání akce
20. 10. 2016
Typ akce podle státní příslušnosti
EUR - Evropská akce
Kód UT WoS článku
—