Na cestě k legitimitě. Velká Británie, velmoci a japonská císařská vláda na jaře 1868
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F49777513%3A23330%2F22%3A43967413" target="_blank" >RIV/49777513:23330/22:43967413 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Na cestě k legitimitě. Velká Británie, velmoci a japonská císařská vláda na jaře 1868
Popis výsledku v původním jazyce
Od vzniku nové vlády císaře Meidži věnovali její představitelé velké úsilí tomu, aby získali mezinárodní uznání jako jediní zástupci Japonska na mezinárodním poli. Za tímto účelem se snažili využít dobrých vztahů, které si v minulých letech vypěstovali s britskými představiteli. Zejména knížectví Satsuma věnovalo mnoho úsilí tomu, aby Brity přesvědčilo, že změna vlády v Japonsku je nezbytná pro jeho modernizaci a začlenění země do systému mezinárodních vztahů jako aktivního člena společenství "civilizovaných" národů. Na důkaz své oddanosti tomuto cíli vláda Meidži přísně trestala všechny protizahraniční nálady a incidenty, k nimž došlo během jara 1868. Touto politikou se jí podařilo přesvědčit západní mocnosti (zejména Velkou Británii) o upřímnosti svých verbálních proklamací a vytvořila si základ pro budoucí uznání, které ji pomohlo legitimizovat na domácím poli.
Název v anglickém jazyce
Towards Legitimacy. Great Britain, Great Powers and the Japanese Imperial Govenrment in the Spring 1868
Popis výsledku anglicky
Since the establishment of the new Meiji government, its leaders dedicated a lot of effort to gain international recognition as the only representative of Japan in the international field. Furthermore, they tried to utilize the good relations they had cultivated with the British representatives in the past years. Especially Satsuma had dedicated a lot of effort to convince the British that a change of government in Japan is necessary for its modernization and incorporating the country into the system of international relations as an active member of the community of “civilized” nations. To prove their dedication to this goal, the Meiji government strictly punished all anti-foreign sentiments and incidents which occurred during spring 1868. Through this policy, it was able to convince the Western Powers (especially Britain) of the sincerity of its verbal proclamations and created a basis for future recognition, which helped to legitimize it on the domestic field.
Klasifikace
Druh
C - Kapitola v odborné knize
CEP obor
—
OECD FORD obor
60101 - History (history of science and technology to be 6.3, history of specific sciences to be under the respective headings)
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
I - Institucionalni podpora na dlouhodoby koncepcni rozvoj vyzkumne organizace
Ostatní
Rok uplatnění
2022
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název knihy nebo sborníku
Amicis omnia sunt communia. Integrace a dezintegrace v dějinách, společnosti a literatuře
ISBN
978-80-246-5353-2
Počet stran výsledku
13
Strana od-do
178-190
Počet stran knihy
324
Název nakladatele
Univerzita Karlova
Místo vydání
Praha
Kód UT WoS kapitoly
—