Poskytování telepractice v logopedii
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F61989592%3A15410%2F22%3A73609043" target="_blank" >RIV/61989592:15410/22:73609043 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
<a href="https://obd.upol.cz/id_publ/333188929" target="_blank" >https://obd.upol.cz/id_publ/333188929</a>
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Poskytování telepractice v logopedii
Popis výsledku v původním jazyce
Cílem této publikace je prověřit skutečnost, do jaké míry logopedi v České republice mají zkušenosti s poskytováním telepractice a s jakou efektivitou se při praktickém použití setkávají. Autorky si kladly za cíl zjistit, jak využívání telepractice v České republice souviselo s pandemií COVID-19 a zda jsou logopedi spokojeni s dostupností materiálů a podkladů k poskytování distančně vedené logopedické péče. V rámci teoretické části jsou definovány klíčové pojmy vztahující se k dané problematice. Výzkumná část kvantitativně ověřuje zájem a přístup logopedů v České republice k poskytování logopedických distančních služeb. Pro sběr dat je zvolena forma dotazníkového šetření, která je následně porovnávána s výsledky výzkumu autorů Fong, Tsai, Yiu (2020). V závěru publikace najdou čtenáři edukační materiál, jehož záměrem je prezentovat základní informace k tématu telepractice. Účelem tohoto výsledného materiálu je vyrovnat nedostatek přístupných českých podkladů k vybranému tématu a odpovědět tak na otázky pokládané v souvislosti s poskytováním logopedických služeb na dálku.
Název v anglickém jazyce
Providing Telepractice in Speech Therapy
Popis výsledku anglicky
This publication aims to examine the extent to which speech therapists in the Czech Republic have experience in providing telepractice and how effective they encounter in practical use. The authors aimed to find out how telepractice in the Czech Republic was related to the COVID-19 pandemic and whether speech therapists are satisfied with the availability of materials and materials for the provision of remotely managed speech therapy. Within the theoretical part, key terms related to the issue are defined. The research part quantitatively verifies the interest and approach of speech therapists in the Czech Republic in the provision of speech therapy distance services. A form of questionnaire survey is chosen for data collection, which is then compared with the research results by Fong, Tsai, Yiu (2020). At the end of the publication, readers will find educational material to present basic information on the topic of telepractice. The purpose of this final material is to compensate for the lack of accessible Czech data on the selected topic and thus answer the questions asked in connection with the provision of speech therapy services at a distance.
Klasifikace
Druh
B - Odborná kniha
CEP obor
—
OECD FORD obor
50302 - Education, special (to gifted persons, those with learning disabilities)
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
S - Specificky vyzkum na vysokych skolach
Ostatní
Rok uplatnění
2022
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
ISBN
978-80-244-6057-4
Počet stran knihy
226
Název nakladatele
Univerzita Palackého v Olomouci
Místo vydání
Olomouc
Kód UT WoS knihy
—