Balík modelů ICS protokolů pro diagnostiku
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F63839172%3A_____%2F20%3A10133338" target="_blank" >RIV/63839172:_____/20:10133338 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
<a href="https://github.com/CESNET/DISTANCE" target="_blank" >https://github.com/CESNET/DISTANCE</a>
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Balík modelů ICS protokolů pro diagnostiku
Popis výsledku v původním jazyce
Software umožňuje automatickou diagnostiku protokolů používaných v rámci ICS sítí. Stávající řešení jsou zaměřena primárně na monitorování ICS sítí a možnost automatické diagnostiky nenabízí. Pomocí automatické diagnostiky se sníží čas a náročnost nalezení chyb v síti a tím se zvýší spolehlivost spravovaných sítí. Software se skládá z diagnostických modelů v podobě rozhodovacích stromů. Tyto modely pro vybrané ICS protokoly je možné spouštět pomocí diagnostického jádra, které vzniklo v rámci projektu DISTANCE. Výstupem softwaru je seznam problémů detekovaných v zachyceném síťovém provozu.
Název v anglickém jazyce
Package of ICS protocol models for diagnosis
Popis výsledku anglicky
Software allows automatic diagnosis of communication protocols mainly used in ICS networks. Existing solutions are focused only on ICS network monitoring and do not support automatic diagnosis. Using automatic diagnosis can help to decrease time and difficulty of finding errors in a network so it can increase reliability of the operated networks. The software consists of diagnostic modules in form of the decision trees. These models of selected ICS protocols are usable with a diagnostic engine developed in the DISTANCE project. The output of the software is a list of detected issues in the captured network traffic.
Klasifikace
Druh
R - Software
CEP obor
—
OECD FORD obor
10201 - Computer sciences, information science, bioinformathics (hardware development to be 2.2, social aspect to be 5.8)
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/TN01000077" target="_blank" >TN01000077: Národní centrum kompetence pro Kyberbezpečnost</a><br>
Návaznosti
P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)
Ostatní
Rok uplatnění
2020
Kód důvěrnosti údajů
C - Předmět řešení projektu podléhá obchodnímu tajemství (§ 504 Občanského zákoníku), ale název projektu, cíle projektu a u ukončeného nebo zastaveného projektu zhodnocení výsledku řešení projektu (údaje P03, P04, P15, P19, P29, PN8) dodané do CEP, jsou upraveny tak, aby byly zveřejnitelné.
Údaje specifické pro druh výsledku
Interní identifikační kód produktu
TN01000077/5-V1
Technické parametry
Výsledek byl vyvinut v rámci podprojektu NCK AMANDA, kterého se účastnilo sdružení CESNET, Flowmon Networks a.s., Masarykova Univerzita. V rámci konsorcia je uzavřena smlouva upravující využití výsledku. Výsledek byl poskytnut na základě licenční smlouvy k nevýhradnímu využití. Zdrojové kódy jsou v interním repozitáři https://github.com/CESNET/DISTANCE. Kontakt: Ing. Tomáš Čejka, Ph.D., tel. +420721651199, cejkat@cesnet.cz.
Ekonomické parametry
Na software byla v roce 2020 uzavřena nevýhradní licenční smlouva s Flowmon Networks.
IČO vlastníka výsledku
63839172
Název vlastníka
CESNET