Využití moderních materiálů ke snižování energetické náročnosti a zvýšení kvality vnitřního prostředí budov
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F68407700%3A21110%2F12%3A00196369" target="_blank" >RIV/68407700:21110/12:00196369 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Využití moderních materiálů ke snižování energetické náročnosti a zvýšení kvality vnitřního prostředí budov
Popis výsledku v původním jazyce
Článek je zaměřen na případovou studii hodnotící vliv moderních stavebních materiálů (omítky s látkou měnící skupenství - dále jen PCM omítky a vakuované izolační panely - dále jen VIP panely) na kvalitu vnitřního prostředí a energetickou náročnost kancelářských prostor. Studie je provedena ve dvou klimaticky zcela odlišných oblastech - v České Republice - mírné kontinentální podnebí a v Singapuru - klima tropického deštného pralesa. Studie byla provedena ve dvou fázích. První etapa je zaměřena na spotřebu energie pro chlazení, větrání a vytápění při zachování tepelného komfortu v místnosti. Vyhodnocení tepelného komfortu je na základě procentuálního podílu nespokojených (PPD) a předpovědi tepelného pocitu (PMV). Druhá část studie se zabývá hodnocenímvlivu PCM omítek a VIP panelů na tepelnou pohodu a úsporu energie. Hodnocení stavu vnitřního prostředí je založeno na počítačové simulaci v dynamickém programu EPS-r.
Název v anglickém jazyce
USING OF MODERN MATERIALS FOR REDUCE OF ENERGY CONSUMPTION AND INCREASING INDOOR ENVIRONMENTAL QUALITY OF BUILDINGS
Popis výsledku anglicky
The paper is focused on a case study evaluating the effect of modern construction materials (plaster with substance changing state - the PCM plaster and vacuum insulation panels - the VIP panels) on indoor environment quality and energy performance of the office space. The study is carried out in two completely different climate areas - in the Czech Republic - a temperate continental climate and in Singapore - a tropical rainforest climate. The study was conducted in two phases. The first part is focused on energy consumption for cooling, heating and ventilation while maintaining thermal comfort in the room. Evaluation of thermal comfort is based on the Predicated Percentage Dissatisfied (PPD) and the Predicted Mean Vote (PMV). The second part of the study deals with the evaluation of the impact of PCM plaster and VIP panels for thermal comfort and energy savings. Evaluation of indoor environment is based on a computer simulation in a dynamic program of EPS-r.
Klasifikace
Druh
D - Stať ve sborníku
CEP obor
JM - Inženýrské stavitelství
OECD FORD obor
—
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
S - Specificky vyzkum na vysokych skolach
Ostatní
Rok uplatnění
2012
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název statě ve sborníku
10. Letní škola TZB 2012
ISBN
978-80-02-02396-8
ISSN
—
e-ISSN
—
Počet stran výsledku
8
Strana od-do
1-8
Název nakladatele
Společnost pro techniku prostředí
Místo vydání
Praha
Místo konání akce
Český Šternberk
Datum konání akce
5. 9. 2012
Typ akce podle státní příslušnosti
CST - Celostátní akce
Kód UT WoS článku
—