Zpracování dynamického výpočtu zkušebního standu
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F49777513%3A23210%2F22%3A43965741" target="_blank" >RIV/49777513:23210/22:43965741 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Zpracování dynamického výpočtu zkušebního standu
Popis výsledku v původním jazyce
Numerické řešení dynamického standu využívá základní fyzikální zákony. V jednorozměrném pohybu – také známém jako lineární pohyb – se objekty pohybují po přímce, aniž by měnily směr nebo rychlost. To je analogické k pohybu vpřed bez otáčení zpět nebo zpomalení bez zrychlení. Rovnice použitá pro jednorozměrný pohyb je m = k Δ t , kde m je hmotnost objektu; k je jeho konstantní zrychlení; a At je jeho změna polohy v čase (At = 1/m). Pokud v této rovnici změníme jednu proměnnou – řekněme Δ t – můžeme vytvořit libovolné číslo, které chceme, tím, že změníme další proměnné v této rovnici (jako je m). Pokud bychom například chtěli objekt o hmotnosti 1 kg pohybující se rychlostí 5 km/h (1 lb pohybující se rychlostí 10 mph), mohli bychom to vypočítat pomocí naší počáteční rovnice výše: 1 / m = 5 km/h . Použití této metody s různými hodnotami vytváří různá řešení pro náš vztah mezi hmotností a zrychlením – které lze použít k přesnému výpočtu pohybu.
Název v anglickém jazyce
Processing of the dynamic calculation of the test stand
Popis výsledku anglicky
The numerical sulution of dynamic stand use the basic of physical laws. In one-dimensional motion— also known as linear motion — objects move along a straight line without changing direction or speed. This is analogous to moving forward without turning back or slowing down without speeding up. The equation used for one-dimensional motion is m = k Δ t , where m is the object’s mass; k is its constant acceleration; and Δ t is its change in position over time ( Δ t = 1 / m ). If we alter one variable in this equation — say Δ t — we can produce any number we want by altering other variables in this equation (such as m). For example, if we wanted an object with 1 kg moving at 5 km/h (1 lb moving at 10 mph), we could calculate this using our initial equation above: 1 / m = 5 km / h . Using this method with different values produces various solutions for our mass-acceleration relationship — which can be used to calculate movement accurately.
Klasifikace
Druh
V<sub>souhrn</sub> - Souhrnná výzkumná zpráva
CEP obor
—
OECD FORD obor
20301 - Mechanical engineering
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
N - Vyzkumna aktivita podporovana z neverejnych zdroju
Ostatní
Rok uplatnění
2022
Kód důvěrnosti údajů
C - Předmět řešení projektu podléhá obchodnímu tajemství (§ 504 Občanského zákoníku), ale název projektu, cíle projektu a u ukončeného nebo zastaveného projektu zhodnocení výsledku řešení projektu (údaje P03, P04, P15, P19, P29, PN8) dodané do CEP, jsou upraveny tak, aby byly zveřejnitelné.
Údaje specifické pro druh výsledku
Počet stran výsledku
1
Místo vydání
neuveden
Název nakladatele resp. objednatele
Centrum výzkumu Řež s.r.o.
Verze
—