Subjektivní přístup obyvatel Ostravy ke zdraví v závislosti na životním stylu, socioekonomickém statusu a vzdělání. IV. Použití metody rozhodovacích stromů k identifikaci cílových skupin pro zdravotní intervenci.
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F71009396%3A_____%2F05%3A00000002" target="_blank" >RIV/71009396:_____/05:00000002 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Subjektivní přístup obyvatel Ostravy ke zdraví v závislosti na životním stylu, socioekonomickém statusu a vzdělání. IV. Použití metody rozhodovacích stromů k identifikaci cílových skupin pro zdravotní intervenci.
Popis výsledku v původním jazyce
Jedním z cílů projektu financovaného IGA MZ ČR NJ/6139-3 (?Subjektivní přístup obyvatel Ostravy ke zdraví v závislosti na životním stylu, socioekonomickém statusu a vzdělání?) bylo identifikovat rizikové skupiny populace pro zdravotní intervenci. Analýzabyla soustředěna na určení cílových skupin s rozdílným zdravotním stavem, rizikovým chováním a pasivním životním stylem, které jsou determinovány socioekonomickými rozdíly. Informace o obyvatelstvu byly získány z dotazníkové studie náhodného vzorku populace Ostravy ve věku 25-70 let. Vzorek sestával s údajů z 634 dotazníků. K analýze byla použita metoda rozhodovacích stromů.
Název v anglickém jazyce
Subjective approach of inhabitants of Ostrava to their health in association with their life-style, socio-economic status and education. IV. The use of the method of decision tree for identification of target groups for health intervention.
Popis výsledku anglicky
A part of the project funded by the Czech Ministry of Health ? ?Subjective approach of inhabitants of Ostrava to their health in association with their life-style, socio-economic status and education? was identification of population groups for health intervention. For identification of target groups data about health status, risk behaviour and passive way of life was used, which were determined by socio-economic differences. Information from the questionnaire survey that took place in the Ostrava was used. A random sample of population aged from 25 to 70 years involved in the study. The sample consists of 634 questionnaires. For data analysis the method of decision tree was used.
Klasifikace
Druh
J<sub>x</sub> - Nezařazeno - Článek v odborném periodiku (Jimp, Jsc a Jost)
CEP obor
FQ - Veřejné zdravotnictví, sociální lékařství
OECD FORD obor
—
Návaznosti výsledku
Projekt
<a href="/cs/project/NJ6139" target="_blank" >NJ6139: Subjektivní přístup obyvatel Ostravy ke zdraví v závislosti na životním stylu, socioekonomickém statusu a vzdělání</a><br>
Návaznosti
P - Projekt vyzkumu a vyvoje financovany z verejnych zdroju (s odkazem do CEP)
Ostatní
Rok uplatnění
2005
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název periodika
Česká a slovenská hygiena
ISSN
1211-9326
e-ISSN
—
Svazek periodika
2
Číslo periodika v rámci svazku
3
Stát vydavatele periodika
CZ - Česká republika
Počet stran výsledku
4
Strana od-do
72-75
Kód UT WoS článku
—
EID výsledku v databázi Scopus
—