Badatelsky orientovaná výuka robotiky
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F60076658%3A12410%2F20%3A43901998" target="_blank" >RIV/60076658:12410/20:43901998 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Badatelsky orientovaná výuka robotiky
Popis výsledku v původním jazyce
Disertační práce se zaměřuje na badatelsky orientovanou výuku robotiky. Téma badatelsky orientované výuky je v dostupných zdrojích nejednoznačně definované, v robotice je toto téma prakticky neprobádané. Ve školním prostředí se robotika jeví jako nový prostředek pro výuku informatických předmětů, a proto je výzkum zaměřen na vedení vyučovací hodiny badatelsky orientovanými úlohami. Cílem výzkumu je zjistit, zda badatelsky orientovaná výuka robotiky přispívá k rozvoji informatického myšlení žáků druhého stupně základních škol v těchto třech složkách (algoritmizace, abstrakce a evaluace). Jedná se o kvalitativní výzkum využívající metodu akčního výzkumu. Sběr dat bude zajišťován pomocí rozhovorů s žáky, učiteli, pozorováním a natáčením žáků při práci. Zjištěné poznatky mohou přispět k rozvoji výuky informatiky.
Název v anglickém jazyce
Inquiry-Based Learning of Robotics Inquiry - Based Learning of Robotics
Popis výsledku anglicky
This dissertation focuses on inquiry-based learning of robotics. The topic of inquiry-based learning is ambiguously defined in the available sources, in robotics this topic is practically unexplored. In the school environment robotics appears to be a new tool for teaching of computer science subjects and therefore the research is focused on leading the lesson with inquiry-based tasks. The aim of the research is to find out whether inquiry-based learning of robotics contributes to the development of computer thinking of secondary school pupils in these three components (algorithmization, abstraction and evaluation). It is a qualitative research using the method of action research. Data collection will be provided through interviews with students, teachers, observation and filming of students during their work. Ascertained findings can contribute to the development of computer science teaching.
Klasifikace
Druh
D - Stať ve sborníku
CEP obor
—
OECD FORD obor
10201 - Computer sciences, information science, bioinformathics (hardware development to be 2.2, social aspect to be 5.8)
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
I - Institucionalni podpora na dlouhodoby koncepcni rozvoj vyzkumne organizace
Ostatní
Rok uplatnění
2020
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název statě ve sborníku
Information and Communication Technologies in Education
ISBN
978-80-7599-210-9
ISSN
—
e-ISSN
—
Počet stran výsledku
9
Strana od-do
21-29
Název nakladatele
Ostravská univerzita v Ostravě, Pedagogická fakulta
Místo vydání
Ostrava
Místo konání akce
PF, Ostravská univerzita v Ostravě
Datum konání akce
8. 9. 2020
Typ akce podle státní příslušnosti
CST - Celostátní akce
Kód UT WoS článku
—