Problematika predaja mlieka v malých množstvách prostrednictvom mliečnych automatov
Identifikátory výsledku
Kód výsledku v IS VaVaI
<a href="https://www.isvavai.cz/riv?ss=detail&h=RIV%2F62157124%3A16270%2F19%3A43877452" target="_blank" >RIV/62157124:16270/19:43877452 - isvavai.cz</a>
Výsledek na webu
—
DOI - Digital Object Identifier
—
Alternativní jazyky
Jazyk výsledku
čeština
Název v původním jazyce
Problematika predaja mlieka v malých množstvách prostrednictvom mliečnych automatov
Popis výsledku v původním jazyce
Vzhledem k tomu, že prodej mléka prostřednictvím mléčných automatů již není v médiích ani mezi spotřebiteli tolik diskutován, jako před osmi lety, mohlo by se zdát, že mléčné automaty upadly v zapomnění. Zdání ovšem klame. Z dat SVS vyplývá, že počet v současnosti aktivních mléčných automatů je velmi blízký počtu automatů aktivních v roce 2010, což je rok, ve kterém došlo k největšímu rozvoji této formy prodeje syrového mléka konečnému spotřebiteli. Nejvíce mléčných automatů je nyní aktivních v Jihomoravském kraji, následují ho pak kraj Moravskoslezský a Vysočina. Na první dojem to vypadá, že počet automatů souvisí s množstvím mléka, které se v kraji vyrobí. Tato souvislost však není statisticky významná. Velké rozdíly v zájmu o syrové mléko prodávané v mléčných automatech mezi jednotlivými kraji tak jsou pravděpodobně způsobeny individualitou jednotlivých spotřebitelů.
Název v anglickém jazyce
Problematics of milk seling of small quantity via vending machines
Popis výsledku anglicky
Today it might seem that selling of raw milk via vending machines has been already forgotten nowadays as it is not so popular in media and among consumers like it was 8 years ago but appearances are deceptive. The data of State veterinary administration shows that number of the currently active vending machines is similar to the active ones in 2010 - the year of the greates development of this way of raw milk selling. The most of the active vending machines can be found in the South Moravian Region following by the Moravian-Silesian and the Vysočina region. At the first sign it might seem that there is a correlation between the number of vending machines and the milk production in the region however this relationship is not statistically significant. And thus this huge differences in the interest of raw milk vending machines among the regions of the Czech Republic can be probably explain as an individual needs of the local consumers.
Klasifikace
Druh
D - Stať ve sborníku
CEP obor
—
OECD FORD obor
40301 - Veterinary science
Návaznosti výsledku
Projekt
—
Návaznosti
I - Institucionalni podpora na dlouhodoby koncepcni rozvoj vyzkumne organizace
Ostatní
Rok uplatnění
2019
Kód důvěrnosti údajů
S - Úplné a pravdivé údaje o projektu nepodléhají ochraně podle zvláštních právních předpisů
Údaje specifické pro druh výsledku
Název statě ve sborníku
Hygiena alimentorum XL: Bezpečnosť a kvalita mliečnych a rastlinných komodít
ISBN
978-80-8077-620-6
ISSN
—
e-ISSN
—
Počet stran výsledku
9
Strana od-do
468-476
Název nakladatele
Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach
Místo vydání
Košice
Místo konání akce
Štrbské pleso
Datum konání akce
15. 5. 2019
Typ akce podle státní příslušnosti
EUR - Evropská akce
Kód UT WoS článku
—